Okan Buruk’tan Paris Saint – Germain Öncesi Açıklama

Posted by

Şampiyonlar Ligin’de Medipol Başakşehir, Paris Saint – Germain ile karşılaşacak. Maç öncesinde Medipol Başakşehirspor teknik direktörü Okan Buruk açıklamalar yaptı.

Medipol Başakşehir’in Teknik Direktörü Okan Buruk, Paris Saint Germain maçı sonrasında sahada gurur duyacakları bir oyun sergilemek istediklerini ve bunun için uğraşacaklarını belirtti.

Okan Buruk ve Demba Ba’dan Basın Toplantısı

Teknik direktör Okan Buruk ve futbolcu Demba Ba, maçın oynanacağı Parc des Princes Stadı’nda basın toplantısı düzenledi.

Avrupa kupalarında Medipol Başakşehir’in son maçı olacağını belirten Okan Buruk açıklamalarında, “Tabii ki devam etmek isterdik ancak çok zorlu gruptan 4. olarak ayrılacağız ama oyun olarak genelinde iyi işleri yaptığımızı söyleyebiliriz.

Yarın son maçımız. Güzel oyuna devam etmek istiyoruz. Maçın sonunda sahada yaptıklarımızdan gurur duyacağımız bir oyun ortaya koymaya çalışacağız.” Sözlerini kullandı.

Okan Buruk, rakipler ile çekişmenin maç esnasında önemli olduğunu fakat sahadan ayrılırken kendilerine saygı duyacakları şekilde mücadele vermiş olmalarını söyledi.

Aynı zamanda elindeki tüm futbolcuların kaliteli olduğunu, maç kadrosuna henüz karar vermediğini oyuncuların durumuna göre karar vereceğini söyleyen Okan Buruk, “Sahada, bundan önceki maçlar gibi en iyi oyuncularla yer almaya çalışacağız. Bazen maça başlayacak 11 ile devam edecek oyuncular da önemli.” diye konuştu.

Buruk, Paris Saint Germain’de kaliteli oyunculara sahip, formda bir takım olduğunu aktararak, şunları söyledi: “Son 2 Şampiyonlar Ligi maçını kazandılar, bu maçı da kazanmak isteyecekler.

İlk maçtan değişik bir atmosfer var. Biz ilk maçta çok fazla pozisyon bulduk. Rakibimiz de çok fazla pozisyona girdi. Zaten PSG böyle bir takım.

En ufak şans verdiğinizde kalenize gelebilecek bir takım. Ama oyun içerisinde ofansif oynadıkları için savunmada boşluklar bırakabilen takım. İyi çıkarsanız gol pozisyonlarına girebiliyorsunuz. Birçok maçta ve bizim maçımızda da bunu gördük.

İlk maçta çok fazla gol şansı gelmişti, gol atamamıştık. Burada yakaladığımız şansları gole çevirmeye çalışacağız. Rakibimize daha az pozisyon vermeye çalışacağız.”

Takımı için öz eleştiri yapan teknik adam, “Önemli takımların olduğu grupta geriye iyi işler bıraktığımız düşünüyorum. Burada önemli olan ilk 2 veya 3’te yer almaktı. Bunu başaramadık ve bunun üzüntüsü yaşıyoruz.” Dedi.

“Takım için her şeyi yapacağız.”

Basın açıklamasında Demba Ba ise, “(PSG) Grubun diğer maçına bakmadan üst tura çıkmak için en az bir puan alması gerekiyor.

Biz kupayı güzel tamamlamak için bu maçı oynayacağız. Avrupa’da iyi olan bir takıma karşı her şeyi yapmamız gerekiyor.” dedi.

Açıklamalarının Demba Ba, “Şampiyonlar Ligi’nin gerçekleri var. Yarı finalist ve finalistlerle eşleştik. Çok zor gruba düştük.

Ne kadar iyi olsak ve elimizden geleni yapsak da bu gerçeklerin karşısında gruptan çıkmayı başaramadık.” İfadelerini kullandı.