OKAN BURUK’LA YOLLAR AYRILDI

Posted by

Turuncu lacivertli ekip, yapılan görüşmeler sonucu teknik patronu Okan Buruk’la karşılıklı olarak uzlaştı ve yolların ayrılmasına karar kıldı.

2019 – 2020 sezonunda şampiyonluk ipini göğüslemeyi başaran boz baykuşlar, 11 Haziran 2019 tarihinden bu yana görevini sürdüren teknik patronu Okan Buruk ile uzlaşma sağlayarak yolların ayırılması yönünde aldığı kararı kamuoyuyla paylaştı.

Medipol Başakşehir kulübünden yapılan açıklamada, 2019 – 2020 sezonunun başından beri takımın teknik direktörlüğü görevinde bulunan teknik adama verdiği emekler için teşekkür edilirken, Süper Lig’de daha önce şampiyonluk yaşamamış olan Medipol Başakşehir kulübüne yaşattığı şampiyonluğa da yer verildi.

Daha önce Süper Lig’de şampiyonluk yaşayan 5 kulüp (Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, Bursa) bulunurken Medipol Başakşehir’in 2019 – 2020 sezonunda şampiyonluk yaşamasıyla “şampiyon” unvanı bulunan takım sayısı 6’ya yükseldi.

BAŞAKŞEHİR’DEN BURUK’A ÖVGÜ

İstanbul Medipol Başakşehir’de Okan Buruk’un her zaman özel olacağı ve şampiyon takımın teknik direktörü olarak anılacağının belirtilmesinin yanında kulübe katıldığı andan itibaren gözünü hep şampiyonluk hedefine diktiği belirtildi.

Güçlü iletişim becerileri, başarıları, hırslı yapısı ve çalışkanlığı gibi birçok konuda adeta övgü yağmuruna tutulan teknik adam yapılan açıklama ile gururlandırıldı.

Yapılan açıklamanın son kısmında ise başarılı teknik adama teşekkür edilirken kariyerinin kalanı için de başarılar dileği iletildi. 47 yaşındaki başarılı teknik adamın, 2019 – 2020 sezonu performansı ise 34 maçta 20 kez sahadan galip ayrılırken, 9 kez bir puanla yetindi ve 5 kez de yenilgi yaşadı.

Bu sonuçlarla 69 puana ulaşarak kıran kırana geçen şampiyonluk yarışında Trabzonspor’un önünde 1. sırada yer alarak Süper Lig’in 6. şampiyon takımı oldu.

Turuncu lacivertli ekip, Okan Buruk’un teknik patronluğu süresince Avrupa arenasında 16 müsabaka oynadı. Bu müsabakalarda 6 kez galip gelip, bir beraberlik alan Medipol Başakşehir, 9 kez de mağlubiyet aldı.

ADAY AYKUT KOCAMAN

Geçen sezon şampiyonluk yaşayan ekibin yönetimi, göreve gelecek teknik adam için çalışmalara başlarken, aday listesinin en başına Aykut Kocaman’ı yazdı. Başkan Göksel Gümüşdağ ilerleyen günlerde Aykut Kocaman’la görüşerek teknik direktörlük görevi için teklifini sunacak.