OKAN BURUK’A İNDİRİM

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Başakşehir’e iyi haber. Süper Lig’de Fenerbahçe ile oynadığı maçta oyundan ihraç edilen Başakşehir teknik direktörü Okan Buruk 5 maç ceza almıştı.

Daha önce TFF tahkim kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre Okan Buruk’a Fenerbahçe maçındaki hakeme yönelik fiili müdahale içeren sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle 2 maç, ihraç edildikten sonra hakeme yönelik sportmenliğe aykırı davranışından dolayı 1 maç ve tedbire uymama eylemi sonrası da 2 maç men cezası vererek toplam 5 maç ceza verdiğini açıklamıştı. Ayrıca tecrübeli teknik adama 38 bin lira da para cezası verilmişti.

Erzurumspor maçıyla birlikte cezasını tamamlayacak olan 47 yaşındaki futbol adamı 10 Ocak Pazar günü deplasmanda oynayacakları MKE Ankaragücü maçında takımıyla birlikte sahada olacak.

TAHKİM KURULU 5 OCAK KARARI

Ancak 5 Ocak Salı günü toplanan TFF Tahkim Kurulu kararını açıkladı. Verilen karar göre Medipol Başakşehir Futbol Kulübü’nün teknik sorumlusu Okan Buruk ile ilgili PFDK’nın 29.12.2020 tarihli E.2020-2021/486 K.2020-2021/615 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

Medipol Başakşehir Futbol Kulübü’nün teknik sorumlusu Okan Buruk’un 5 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 38.000,00 TL para cezasının;

 FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 25.500,00 TL para cezası olarak düzeltilmesine oybirliği ile, karar verilmiştir açıklaması yapıldı.

Bunun yan sıra Başakşehir FK cezanın ertelemesi talebinde bulunmuştu. Tahkim kurulu bu erteleme talebinin ise reddedildiğini açıkladı.

BB ERZURUMSPOR İLE BİTİYOR

Fenerbahçe maçındaki hareketleri sebebiyle 5 maç ceza alan Okan Buruk takımının içerde oynadığı 2-2 berabere kaldığı Kasımpaşa karşılaşması ve deplasmanda 3-0 yenildiği Alanyaspor karşılaşmalarında takımının başında sahaya çıkamamıştı.

Bu iki karşılaşmada 5 puan kaybeden turuncu lacivertli takım düşme potasına yaklaşmıştı. Tecrübeli teknik adam Tahkim Kurulu’nun cezasını 5 maçtan 3 maça indirmesinin ardından BB Erzurumspor karşılaşmasında da takımının başında yer alamayacak.

Erzurumspor maçıyla birlikte cezasını tamamlayacak olan 47 yaşındaki futbol adamı 10 Ocak Pazar günü deplasmanda oynayacakları MKE Ankaragücü maçında takımıyla birlikte sahada olacak.

Medipol Başakşehir’de Okan Buruk’un cezası sebebiyle BB Erzurumspor karşılaşmasında da takımın başında yardımcı antrenör İrfan Saraoğlu’nun olması bekleniyor.