Monaco Kendi Sahasında Rennes’i Mağlup Etti

Posted by

Fransa Ligue 1’in 19. Haftasında Monaco, 25 Aralık Cumartesi günü kendi sahasında Rennes’i konuk etti. Louis II Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 1’lik skor ile kaybeden taraf konuk takım Rennes oldu. Ev sahibi Monaco’ya kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Wissam Ben Yedder ve Kevin Volland kaydetti.

Konuk takım Rennes’in tek golünü ise Martin Terrier attı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden teknik direktör Bruno Gunesio önderliğindeki konuk takım Rennes, Fransa Ligue 1’de bu sezon 6. Mağlubiyetini almış oldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ev sahibi Monaco ise Fransa Ligue 1’de bu sezon 8. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Monaco ve Rennes Maçının Detayları

Fransa Ligue 1’in 19. Haftasında oynanan karşılaşmaya ev sahibi Monaco, rakibi Rennes karşısında Nübel, Maripan, Disasi, Sidibe, Jakobs, Tchouameni, Matazo, Diop, Volland, Henrique ve Wissam Ben Yedder 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Rennes ise rakibi Monaco karşısında Gomis, Omari, Bade, Traore, Truffert, Marin, Majer, Tait, Bourigeaud, Terrier ve Laborde 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin 16. Dakikasında konuk takım Rennes, Gaetan Laborde’nin asistinde Martin Terrier’in attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0 –‘lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Maçın 35. Dakikasında ev sahibi Monaco, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Wissam Ben Yedder, attığı gol ile karşılaşmada skoru 1 – 1 yaptı. Maçın ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika karşılıklı atılan goller ile 1 – 1 berabere sona erdi.

Maçın ikinci yarısında, 72. Dakikada ev sahibi Monaco, Sofiane Diop’un asistinde Kevin Volland’ın attığı gol ile karşılaşmada 2 – 1’lik skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Monaco kendi sahasında konuk ettiği rakibi Rennes’i 2 – 1 mağlup etti. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Monaco’da Maripan ve Tchouameni; knou takım Rennes’te ise Truffert maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Monaco ve Rennes’in Puan Durumu

Fransa Ligue 1’in 19. Haftasında oynanan mücadelede deplasmanda oynadığı maçtan yenilgi ile dönen konuk takım Rennes, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu. Böylece konuk takım Rennes, Ligue 1’de 31 puan ile dördüncü sırada kaldı.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ev sahibi Monaco ise haftayı 3 puan ile kapatmış oldu. Böylece ev sahibi Monaco, Ligue 1’de 29 puan ile altıncı sırada kalmış oldu.