Milwauke Bucks ’da Jrue Holiday 306 Bin $’lık Bonusu 8 Saniye İle Kazandı

Posted by

Milwauke Bucks play off’a kalmayı çoktan garantilemiş bir konumda yer alıyordu. Cleveland Cavaliers karşısında çıktığı maçta ise kendi adına formaliteden olan bir müsabakaya çıktı.

Milwaukee Bucks’ta yıldız ve takımın önde gelen isimlerinden Giannis Antetokounmpo ve Khris Middleton gibi isimler bu kendileri için formalite olarak oynanmak zorunda olan müsabakada dinlendirilmesi tercih edildi. İki tane konumunu garantileyen takımın karşılaşmasında ise dinlendirilen isimlerin yerine forma giyen oyuncular oldu bunlardan bir tanesi de maça ilk 5 başlayan Jrue Holiday oldu.

Maçın henüz daha ilk saniyelerinde hava atışı sonrasında topun hâkimi olan Cleveland Cavaliersli oyun kurucu Garland’a Jrue Holiday faul yaptı. Bu faul sonrasında Milwaukee Bucks kenar ekibi oyunun durmasının ardından parkede yalnızca 8 saniye kalan oyun kurucu Jrue Holiday’i kenara aldı ve mücadelenin geri kalan süresi boyunca Jrue Holiday’e süre verilmedi.

Fakat bu olayda asıl ilgi çekici ve dikkatleri üzerine çeken olay ise şu oldu. Jrue Holiday’in Milwaukee Bucks ile arasındaki kontratında yer alan özel maddeye göre 67 maçta süre alması halinde oyun kurucu Jrue Holiday bu maçtaki 8 saniye parkede kalmasının ardından kontratındaki bu madde aktif hale geldi ve 306 bin $ bonus almaya hak kazandı.

Kontratındaki maddeyi aktif hale getiren son müsabakanın 8 saniye sürmesi Jrue Holiday ve Milwaukee Bucks kenar yönetimi üzerine dikkatleri çekti.

NBA’de Normal Sezon Tamamlandı

NBA’de sezonun normal bölümü tamamlanırken Doğu Konferansında son maçta Milwauke Bucks ile Cleveland Cavaliers karşı karşıya geldi.

Cleveland Cavaliers ev sahipliğinde oynanan müsabakada Cleveland Cavaliers 133 sayı bulurken Milwauke Bucks 115 sayı buldu ve ev sahibi ekip normal sezonun son maçından galibiyet ile ayrıldı ve Cleveland Cavaliers bu maçta aldığı galibiyetin ardından Play in oynamak için hak kazandı.

Cleveland Cavaliers 13 Nisan Çarşamba günü saat 02:00’da play in mücadelesinde Brooklyn Nets karşısında rakip sahada mücadele edecek.

Doğu Konferansı Play in Eşleşmelerindeki diğer takımlarda belli oldu. Doğu Konferansındaki bir diğer Play İn eşleşmesi ise Atlanta Hawks ile Charlotte Hornets arasında oldu.

Batı Konferansındaki Play İn eşleşmeleri ise şu şekilde ortaya çıktı.

New Orleans Pelicans – San Antonio Spurs
Minnesota Timberwolves – Los Angeles Clippers eşleşmeleri sonucunda NBA’de play in aşaması tamamlanmış olacak ve Play Off maçları başlayacak.

NBA’de Play Off Eşleşmeleri Belli Oldu

Doğu Konferansı play-off Eşleşmeleri

Miami Heat – Play in’de Brooklyn Nets– Cleveland Cavaliers maçının mağlubu ile Atlanta Hawks– Charlotte Hornets maçının galibi arasındaki maçın kazananı
Boston Celtics– Play-in’de Brooklyn Nets – Cleveland Cavaliers maçının galibi
Milwaukee Bucks– Chicago Bulls
Philadelphia 76ers – Toronto Raptors

Batı Konferansı play-off Eşleşmeleri

Phoenix Suns – Play in’de Minenesota Timberwolves– Los Angeles Clippers maçının mağlubu ile New Orleans Pelicans– San Antonio Spurs maçının galibi arasındaki maçın kazananı
Memphis Grizzlies  – Play-in’de Minneseto Timberwolves- Los Angeles Clippers maçının galibi
Golden State Warriors  – Denver Nuggets
Dallas Mavericks  – Utah Jazz