MİLLİLERDE AVRUPA ŞAMPİYONASI HAZIRLIKLARI

Posted by

Üsküp’te 12-16 Ocak tarihlerinde oynanacak olan 2021 CEV Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde yerini alacak Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı mücadele hazırlıklarına kaldığı yerden devam etti.

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun (TVF) yaptığı açıklamaya göre, 2021 CEV Avrupa Şampiyonası Eleme hazırlıklarına İstanbul’da devam eden A Milli Takımı, cumartesi gününü çift antrenmanla tamamladı.

MUMCU ANTRENMANI İZLEDİ

TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu da antrenmanın izleyicileri arasındaydı. Eleme için devam eden kamp çalışmalarıyla ilgili konuşma yapan oyuncu Efe Mandıracı, şöyle bir açıklama yaptı;

“Yoğun bir ligden çıktık. Şu an takımımız formunu oldukça iyi bir şekilde koruyor, hep birlikte güzel ve yoğun çalışmalı bir kamp dönemi içerisindeyiz” diye belirtti.

“Avrupa Şampiyonası Elemeleri’ndeki rakiplerimiz Bosna Hersek ve Kuzey Makedonya olacak, ikisi de pek kolay takımlar değil.” diyen Mandıracı, “İlk olarak bu maçlarda galibiyeti alıp ardından takımımızı Avrupa Şampiyonası’nda temsil etmek istiyoruz.

Benim gibi genç oyuncuların da olduğu; genç, tecrübeli ve güçlü bir kadroya sahibiz. Turnuva ve sonrasında her şeyin bizim için güzel geçeceğine eminim.” ifadelerini kullandı.

 MİLLİLER ŞAMPİYONA İÇİN UMUTLU

Ay-yıldızlı takım 2021 CEV Avrupa Şampiyonası Elemeleri için çalışmalarına tüm haftasonu hız kesmeden devam ediyor. TVF tarafından yapılan açıklamada, antrenmanlarını İstanbul’da sürdürüldüğü belirtilen milli takım, bir önceki günün aksine pazar gününü çift antrenmanla tamamladı.

Ay-yıldızlı takım, İtalya Ligi ekiplerinden Vero Volley Monza’da oynayan milli takım oyuncusu Adis Lagumdzija’nın katılımı ile tam kadro çalıştı.

Çalışmalar ve elemeler hakkında konuşan takım milli smaçörü Yiğit Gülmezoğlu, bulundukları sezonda ligin 16 takımdan oluşmasından dolayı yoğun bir dönem içinde olduklarını belirterek, “Neredeyse hiç ara vermeden milli takım kampına geldik.

Hocamız da dahil olmak üzere hepimiz milli takımın gerektirdiklerini biliyor, bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Adım adım ilerlemek istiyoruz.” dedi.

İlk hedeflerinin elemeyi başarılı bir şekilde geçerek Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmak olduğunu söyleyen Gülmezoğlu, “Umarım bu yaz katılacağımız Avrupa Ligi’nde ve Avrupa Şampiyonası’nda çok güzel bir derece elde ederiz.” sözleriyle umutlarını dile getirdi.