Milli Sporcumuz Tuğba Danışmaz’dan Yeni Türkiye Rekoru

Posted by

Milli Sporcumuz Tuğba Danışmaz Kendisine Ait olan Üç Adım Atlama Türkiye Rekorunu Geliştirdi

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından organize edilen “Salon Rekor Deneme Yarışları” 24 – 25 Aralık 2020 tarihlerinde Ataköy Atletizm Salonu’nda gerçekleştiriliyor. İki sürecek organizasyonda 233 farklı sporcu alanlarında Türkiye Rekorunu kırmak için yarışacak.

Korona virüs tedbirleri kapsamında Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Salon Rekor Deneme Yarışları’nda yer alacak sporcuların ve antrenörlerin yarışma saatlerine uygun olarak Ataköy Atletizm Salonu’na gelmesi gerekirken, yarışması mevcut saatte olmayan sporcuların ise salonda beklemeyecek şekilde programını yapması gerekiyor.

İsveç Galle’de yapılan 23 yaş altı Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda “Üç Adım Atlama” alanında ikinci olarak gümüş madalya kazanan milli sporcumuz Tuba Danışmaz kendisine ait olan Türkiye Rekorunu 24 Aralık tarihinde başlayan Salon Rekorları Deneme Yarışları’nda geliştirmeyi başardı.

Üç Adım Atlama branşında hem açık saha hem de salonda 23 yaş altı Türkiye Rekorlarının sahibi olan Avrupa ikincisi milli sporcumu Tuğba Danışmaz kendisine ait 13,44 metrelik rekoru organizasyonun ilk gününde geliştirmeyi başardı.

Henüz ilk hakkında 13,56 metrelik atlayışıyla kendisine ait Türkiye Rekorunu geliştiren milli sporcu Tuğba Danışmaz üstün performansı ile göz kamaştırdı.

Türkiye Atletizm Federasyon Başkanı Fatih Çintimar yarışmanın sona ermesi ile birlikte milli sporcumuz Tuğba Danışmaz’ı tebrik etti.

Antrenör Cahit Yüksel “Hedefimiz Olimpiyat Kotası!”

Milli sporcumuz Tuğba Danışmaz’ın antrenörü Cahit Yüksel hedeflerinin olimpiyat kotası kazanmak olduğunu vurgularken “Tuğba kendisine ait olan 13.44’lük Türkiye rekorunu 13.56’ya yükseltti.

Olimpiyat kotası hedeflediğimiz için bu deneme yarışları neyi doğru neyi eksik yaptığımızı görmek adına iyi oluyor.

Biz Tuğba’nın derecesinin ocak-şubat gibi 14 metrelere geleceğini düşünüyoruz. Çalışmalarımız o yönde. Önümüzde birkaç uluslararası organizasyon var, hedeflerimize doğru ilerliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Korona virüs salgını sürecini verimli olarak geçirdiklerini söyleyen Cahit Yüksel “Federasyonumuz bize kamp olanakları sağladı.

Pandemi bizi aslında çok etkilemedi. Bu süreci kampta geçirdik, hala da geçiriyoruz. Geçen ay Antalya’da kamptaydık, bu hafta İstanbul’da kamptayız. İzole olduk. Sokağa çıkma kısıtlamalarının olması sporcularımıza dinlenme olanağı sağladı.

Antrenmanlara, hedeflere ulaşmak için sıkı bir şekilde devam ediyoruz.” sözlerine açıklamasında yer verdi.