Milli Boksör Bayram Malkan’dan Tokyo Olimpiyat Madalyası Hedefi

Posted by

Avrupa şampiyonaları ve Akdeniz oyunlarında derecelere sahip 21 yaşındaki milli boksör Bayram Malkan 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılarak altın madalyayı almak istiyor. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği son sınıf öğrencisi olan Malkan, 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılarak, ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Daha sonra öğretmen olma hayalim var. Kariyerimi profesyonel boksta sürdürmek istiyorum. Sporu bırakmak gibi bir niyetim yok.’’ dedi.

Milli boksör Bayram Malkan, Türkiye’de aldığı madalyaların ardından hedefinin Tokyo Olimpiyatları olduğunu söyledi. Genç boksör, 24 Temmuz ila 9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda birincilik kürsüsüne çıkmanın en büyük hayallerinden biri olduğunu belirtirken altın madalyayı almak istediğini ekledi.

Olimpiyatlar İçin Bitmeyen Antrenmanlar

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencisi olan Bayram Malkan, Türkiye Boks Federasyonunun Kastamonu’daki Kadıdağı Kamp Merkezi’nde yoğun tempo ile antrenmanlarını devam ettiriyor. Tüm enerjisini ve boş vakitlerini boks antrenmanlara harcadığını söyleyen Malkan, Kadıdağı Kamp Merkezi’nde olimpiyat elemeleri için sıkı bir şekilde çalışıyor.

Ülke Çapında Madalyalar

21 yaşındaki milli boksör Bayram Malkan, 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılabilmek için antrenmanlar yaparken hem Türkiye hem dünya şampiyonalarına katılım gösteriyor. Malkan, Türkiye şampiyonluklarına, Dünya Şampiyonası ve Akdeniz Oyunları ikinciliklerine sahip. Bununla birlikte azimli sporcu Avrupa üçüncülüğüne de sahip.

Şampiyon Olmak İstiyorum

Milli boksör Malkan, mart ayında Londra’da ve mayıs ayında Paris’te olimpiyat elemelerine katılacağını söyledi. Malkan, elemeler ile ilgili yaptığı açıklamalarda “Hedefim, mart ayında yapılacak elemelerde olimpiyat vizesi alabilmek. İnşallah elimden gelenin en iyisini yapacağım. Gönlümden altın madalya geçiyor, şampiyon olmak istiyorum.” sözlerine yer verdi.

Öğretmen Olma Hayalim Var

Başarılı boksör Malkan, olimpiyatlar ile ilgili “2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılarak, ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Daha sonra öğretmen olma hayalim var. Kariyerimi profesyonel boksta sürdürmek istiyorum. Sporu bırakmak gibi bir niyetim yok, uzun süre yapmayı düşünüyorum. Yaptığımız çalışmalarla her geçen gün daha iyi duruma geliyoruz. İnşallah hedeflerimize ulaşacağız.” şeklinde konuştu.