Mesut Özil Mesaj Verdi

Posted by

Sezon hazırlıkları itibarı ile üç büyük takım arasında şu ana kadar seyircisini en çok mutlu eden takım Fenerbahçe oldu. Teknik direktör olarak herkesin ismi üzerinde mutabık olduğu Jorge Jesus’u getiren yönetim, transfer bombalarını da birer birer patlatıyor. Ancak tüm bu olumlu gelişmelerin yanında can sıkıcı ufak bir de konu var; Mesut Özil

Dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil 2020 21 futbol sezonunun devre arası transfer döneminde çok büyük umutlarla Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Ancak Fenerbahçe Mesut Özil’den beklediği, hayal ettiği katkıyı bir türlü alamadı. Zaman zaman saman alevi gibi parladığı anlar olsa da genele bakıldığında Fenerbahçe’nin yeni Alex’i olması hayal edilen Mesut, ne oyun ne de istatistik olarak Alex de Souza’nın yanına yaklaşabildi. Fenerbahçe formasıyla 36 maçta 8 gol atıp 3 asiste imza atan Özil, özellikle asist konusunda beklentilerin çok uzağında kaldı.

Mesut Özil Kartal

Mesut Özil ve İsmail Kartal Tartıştı

Geride bıraktığımız futbol sezonunun son haftalarında bir maçta kendisini oyundan aldığı için İsmail Kartal ile tartışan Mesut Özil bu tartışmanın ardından kadro dışı bırakılmıştı. Fenerbahçe’yi oldukça kötü bir durumda alan İsmail Kartal ve ekibi, 21 maçta 12 galibiyet 5 beraberlik ve 4 mağlubiyet alarak kötü giden Fenerbahçe’yi toparlamış ve takımı lig 3.sü yapmıştı. Bu sebeple İsmail Kartal’a karşı camiada büyük bir sempati vardı ve Mesut Özil olayında herkes İsmail Kartal’ın yanında yer alınca dünyaca ünlü yıldızın kadro dışı kalması çok da sorun olmamış, herkes teknik kadro ve yönetime hak vermişti. Yalnız burada önemli bir nokta var ki o da Mesut Özil’in maliyeti. Yıldız oyuncu isminin ve kariyerinin büyüklüğü ile orantılı olarak Fenerbahçe’nin en çok kazanan oyuncusu konumunda ve yıllık maliyeti de Türkiye ortalamasının bir hayli üzerinde. Ve Mesut oynamayıp takımdan ayrı antrenman yapsa da bu parayı almaya devam ediyor.

Mesut Özil

Mesut’tan Manalı Paylaşım

Jorge Jesus’un takımın başına gelmesiyle yeni hocanın Mesut Özil konusunda nasıl bir tasarrufu olacağı merak ediliyordu. Jorge Jesus kendisinden önce alınan kararı devam ettirdi ve oyuncuların geçmişlerinde ne yaptığının çok önemli olduğunu, Mesut Özil’in geçmişi sayesinde önemli bir oyuncu olduğunu ama geçmişte yaptığı hataların da bugün bir karşılığı olması gerektiğini söyledi ve konu ben değilim, Mesut değil; konu Fenerbahçe’dir demiş ve kadro dışı kararında bir değişikliğe gitmemişti.

Sezon başı hazırlıklarında Mesut Özil takımla birlikte yer almazken kendi Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Sıkı bir antrenman yaptığı gözüken paylaşımda Mesut Özil; ”Hazır olursan hazırlanmak zorunda kalmazsın” diyerek camiaya ve hocasına adeta mesaj verdi. Mesut Özil’in bu paylaşımı hayli ilgi çekerken farklı yorumlara da neden oldu. Bazı taraftarlar bunun Jesus’un takımdan ayrılacağına dair bir inancı gösteren bir mesaj olduğunu düşünerek dünyaca ünlü yıldıza sitem ettiler. Karşı görüşlü taraftarlar ise bunun kendine olan güvenin bir göstergesi olduğunu iddia ettiler.