Mesut Özil Hangi Takımı Tercih Edecek

Posted by

İngiltere Premier Lig takımlarından Arsenal’in sözleşmeli futbolcusu olan yıldız ortasaha Mesut Özil, uzun yıllardır formasını giydiği Arsenal’in bu sezon hiçbir maçında sahaya çıkamadı.

Arsenal teknik direktörü Mikel Arteta’nın takımda ve kurguladığı oyun yapısında kendisini düşünmediği için bu sezon forma şansı bulamayan Alman yıldız Mesut Özil’in, sezon sonunda Arsenal ile olan sözleşmesi bitiyor.

Sezon sonunda sözleşmesi biteceği için Ocak ayı transfer döneminde başka takımlarla görüşebilecek olan yıldız futbolcu Mesut Özil’in taliplisi olduka fazla.

Her ne kadar hem kendisi Fenerbahçeli olsa da hem de Fenerbahçe camiası kendisini çok istesede, en az Fenerbahçe kadar güçlü taliplilerde var. Bunlardan en önemlileri ABD MLS Ligi takımları.

Mesut Özil ABD MLS Ligi Takımlarıyla Görüşüyor

Sezon sonunda İngiliz ekibi Arsenal ile olan sözleşmesi bitecek olan yıldız futbolcu Mesut Özil, şimdiden başka takımlarla görüşmeye başlayacağı gelen bilgiler arasında.

Amerikan basını ESPN’nin yaptığı habere göre, Alman yıldız Mesut Özil’in kariyerini ABD’de sürdürmeyi tercih edeceğini ve bunun içinde ara transfer döneminde MLS Ligi takımları ile görüşmeler yapacağı ifade edildi.

Arsenal’de teknik direktör Mikel Arteta tarafından kadro dışı bırakılan ve bu sezon hiç forma şansı bulamayan Mesut Özil, Ocak ayından itibaren başka takımlarla temas haline geçmesi bekleniyor.

Futbolculuk kariyerini bitirdikten sonra yapacağı işler için kendisine en yakın ülkeyi ABD olarak belirleyen yıldız orta saha oyuncusu, bu doğrultuda yapacağı görüşmelerde MLS Ligi takımlarına öncelik vereceğii öne sürüldü.

D.C. United ve LA Galaxy Mesut Özil’i İstiyor

ABD basını ESPN’nin yaptığı habere göre, ABD’de takımlarından D.C. United ve LA Galaxy, Mesut Özil’i en çok isteyen takımların başında geliyor.

Öte yandan efsane İngiliz futbolcu David Beckham’ın sahibi olduğu Inter Miami takımıda Mesut Özil’in transfer sürecini uzaktan takip eden ve onu kadrosuna katmak isteyen takımlar arasında yer alıyor.

Geçen seneden itibaren önce koronavirüs ve daha sonra kadro dışı kalma sebebiyle sahalardan uzak kalan 33 yaşındaki yıldız oyuncu, Arsenal’de haftada 400 bin euro ile hala kulübün en çok kazanan futbolcusu konumunda yer alıyor.