MAXIM TSIGALKO 37 DAHA 37 YAŞINDAYDI

Posted by

Maxim Tsigalko başarılı ama bir o kadar da bahtsız bir futbolcuydu. Daha 37 yaşında gencecik bir insanken hayata gözlerini yumdu ve aramızdan ayrıldı. 90’lı yılların başında Championship Manager isimli bir oyun piyasaya sürüldü. Bu oyun her geçen gün popülaritesini arttıran ve kitlesini sürekli genişleten bir oyundu.

Şu sıralar artık eski adı Championship Manager ismi yerine Football Manager ismiyle bilenen bu oyunun en popüler karakterlerinden biri de şüphesiz ki Maxim Tsigalko idi. Bu popüler oyunun bir sürü gözde karakteri vardı ve Tsigalo onlardan sadece biriydi.

OYUNDA MÜKEMMEL GERÇEK HAYATTA TAM TERSİ

Maxim Tsigalko menajer oyunlarının göz bebeği en popüler isimlerinden birisiyken gerçek hayatta o üne ve popülerliğe sahip olamadı. Öyle ki bu menajer oyunlarından ve buradaki ününden bile oldukça geç haberdar oldu.

Menajer oyunlarında “finisihing” özelliği ile maç sırasında art arda gol atması, çok nadir sakatlanması, istikrar konusunda bir marka olmuş olan bu karakter herkesin gözde karakteri, gönüllerin kralıydı. Oyunda kazandığı para ve şöhretin haddi hesabı yokken gerçek hayatta tüm bunlardan uzak bir yaşam süren bir maxim Tsigalko vardı.

Tsigalko çok iyi başlayan kariyerine 2009 yılında yaşadığı sakatlık nedeniyle ara vermek zorunda kaldı. Henüz daha 26 yaşındayken yaşadığı bir kaza sonucu ağır bir sakatlık geçirdi ve çok genç yaşta futbol kariyeri bitti. Erken biten futbol kariyerinin ardından sakatlığı ile uğraşırken insanların gönlünü feth eden bir karakter olduğunu, sanalda olsa sürekli gol atıp kullanıcıları memnun ettiğini bilmiyordu.

Kimse bana oyun hakkında bilgi vermedi. Ülkemde o zamanlar kimse bu oyunu bilmiyordu. Yıllar sonra bir Rus gazeteci bana oyundaki en popüler futbolcu olduğumu söylediğinde şok oldum. Oyunu gerçekten bilmiyordum. Daha sonra bundan iyi paralar kazanabileceğimi düşündüm fakat iş işten çoktan geçmişti.

Maxim Tsigalko

İŞSİZLİKLE BOĞUŞUYORDU

Genç yaşında 2 çocuğa sahip olan Tsigalko son dönemler işsizlik ve maddi sorunlarla boğuşuyordu. Oyunu ve oradaki popülerliğini öğrendikten sonra açıklamalar yapmış ve açık bir şekilde ekonomik olarak yardım istemişti.

Futbol kariyeri erken biten ama sanal futbol kariyeri hiç bitmeyecek olan Maxim Tsigalko, 37 yaşında hayatını kaybetti. Hayata gözlerini yumduğunda tüm dünyayı kasıp kavuran Football Manager oyunu oynayan insanlar idollerine veda etmek zorunda kaldı.

Herkes onun golleri ile mutlu olup, oyundan keyif alırken gerçek hayatta Tsigalko kelimenin tam anlamıyla hayatta kalma şavaşı veriyordu.

Huzur içinde uyu Tsigalko!