Maça Damgasını Vuran İsim Bahattin Şimşek

Posted by

Fenerbahçe – Medipol Başakşehir Karşılaşmasında Hakem Bahattin Şimşek’in Kararları Tüm Futbolseverlerin Gündemi Oldu

Süper Lig’in 14’üncü haftasında Fenerbahçe sahasında Medipol Başakşehir’i konuk etti. Konuk ekip Medipol Başakşehir henüz karşılaşmanın 6’ıncı dakikasında Mahmut Tekdemir’in golü ile öne geçse de, karşılaşmanın yıldızı(!) olan hakem Bahattin Şimşek’in Türk futbolu adına sergilediği unutulmayacak performansın ardından Fenerbahçe sahadan 4 -1 galip ayrıldı.

VAR’da Cüneyt Çakır Kırmızı Kart İçin Uyardı

Karşılaşmanın 12’inci dakikasında ev sahibi takımdan Luis Gustavo, Hasan Ali Kaldırım’a tam olarak isabetse karşıdaki futbolcunun kariyerini bitirebilecek bir şekilde kayarak sportmenlik dışı bir müdahale yaptı.

Maçı durduran orta hakem Bahattin Şimşek, Luis Gustavo’ya sarı kart verdi ancak VAR’da Cüneyt Çakır pozisyonun kırmızı kart gerektirdiği yönünde Bahattin Şimşek’e uyarıda bulundu ve Bahattin Şimşek pozisyonu inceledikten sonra sarı kartta ısrarcı oldu.

Sosyal medya hakem Bahattin Şimşek’in bu kararı ile çalkandı. Maç sonrası birçok usta spor yazarı, eski hakem ve eski futbolcular pozisyonun net bir kırmızı kart gerektirdiğinin üzerinde durdu.

Fenerbahçe’nin attığı 2 golden önce de gerçekleşen pozisyonlarda penaltı çalması beklenen ancak bu kararı veremeyen Bahattin Şimşek, belki de kendi hatasının cezasını Başakşehir’e kesti!

Baştan sona kötü bir maç yöneten Bahattin Şimşek Fenerbahçe’nin ikinci golünden sonra kendi hatalarının cezalarını Başakşehirli futbolculara kesmeye başladı.

Karşılaşmanın 70’inci dakikasında orta saha yakınında gerçekleşen pozisyonda 4 numaralı forması ile Rafael atağa çıkan Fenerbahçeli futbolcuyu kayarak durmaya çalıştı.

Yaptığı müdahalede ne topa ne de rakip futbolcuya hiçbir teması bulunmadı. Oysa oluşan pozisyonda Rafael’in takım arkadaşı 37 sırt numarasıyla Martin Skrtel rakip futbolcuya temasta bulundu ve maksimum sarı kartı gerektiren pozisyonda cezalandıran kişi ise rakip futbolcuya hiçbir teması bulunmayan Rafael oldu.

Her iki takım içinde Bahattin Şimşek tarafından korkunç derecede kötü yönetilen karşılaşmada hakem kendi hatalarının cezasını camiasından belki de hiç çekinmediği Medipol Başakşehir’e kesmeye başladı ve saniyeler içinde 70’inci dakikada oluşan pozisyonda rakip futbolcuya teması olmayan Rafael’e önce rakibine müdahale ettiğini düşünerek ardından ise futbolcunun düdükten sonra topa vurarak tepki göstermesinden dolayı iki sarı kart gösterdi.

Değerli okurlar size sorarım Rafael’in yerinde olsanız haksız bir sarı karttan sonra tepkiniz ne olurdu? Futbolcusunun haksız yere oyundan atılmasına haklı bir şekilde itiraz eden Okan Buruk da kırmızı kart ile cezalandırıldı!

74’üncü dakikada ise oluşan pozisyonda faul bekleyen ve itiraz eden İrfancan’a itirazları sebebiyle aynı dakika içinde iki sarı karttan kırmızı kart veren gecenin kahramanı Bahattin Şimşek Başakşehir’i 9 kişi bıraktı. 9 kişi kalan rakibi karşısında Fenerbahçe ise 2 gol daha buldu ve karşılaşmadan 4 – 1 üstün ayrıldı

Ömer Üründül’ün Bahattin Şimşek Yorumu

Sabah gazetesinde yazan usta futbol yorumcusu Ömer Ürüdül Bahattin Şimşek Hakkında “Hakem Bahattin Şimşek eğer dün geceki yönetimini bir Avrupa kupası maçında yapsaydı ertesi gün lisansını yırtarlardı.

İlk yarıda Gustavo’nun rakibine yaptığı hareket net kırmızıydı, sarı çıkardı. Doğal olarak VAR izlemeye çağırdı, geldi bir dakika defalarca izledi. Beyninden geçenleri söyleyeyim; ‘Kötü gidişi durdurmak isteyen bir büyük takım yenik durumda ve daha maçın 14. dakikası.

Aman ben bunu yapmayayım da başıma iş almayım, sarıda kalayım.’ İkinci yarının en kritik anında Skrtel’in yaptığı harekette şaşırıp Rafael’e kart çıkarınca, onun sinirlenip topa vurmasıyla kırmızı çıkardı.

Sonra yine bir net faulde ‘devam’ deyince itiraz eden İrfan Can’ı da ikinci sarıdan oyundan attı. Gerçekten çok üzücü bir hakem tablosu.” sözlerini dile getirdi.

Bahattin Şimşek’i eleştiren bir diğer isim ise Rıdvan Dilmen oldu. Rıdvan Dilmen bulunduğu televizyon programında “Fenerbahçe kalesine gelen ilk şut gol oluyor, artık antrenmanları 1-0’a göre ayarlamalı.

Ağır bir şeyler söylemek istemiyorum ama Başakşehir antrenman maçı gibi oynuyor. İstediği şekilde ataklar sona eriyor. Gustovo’nun pozisyonunu konuşmaya, tartışmaya gerek yok…Kırmızı…12’nci dakikadan itibaren Fenerbahçe’nin 10 kişi oynaması gerekiyordu.

Hakem bugün maçı Başakşehir’den aldı, Fenerbahçe’ye verdi. Hakem 0-0 giden bir oyunda, daha geride oynanacak 80 küsür dakika varken, Fenerbahçe’nin en güçlü oyuncusu Gustavo’yu atamadı.

Hakem Gustavo’nun kırmızı kartını vermedi, Fenerbahçe’nin 2. golünde autu korner verdi, Skrtel faul yapmışken Rafael’e kart verdi ve kırmızı kartla attı. Skora etki eden 3 karar.” ifadelerinde bulundu