Lille Yusuf ile İlgili Teklifleri Değerlendirecek

Posted by

2020/2021 sezonunda yıldızlar karması Paris Saint Germain’in önünde şampiyon olmayı başararak tarih yazan Lille’de bu sezon oldukça sıkıntılı geçiyor. Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz, Zeki Çelik gibi Milli Takım forması da giyen oyuncularımızın görev aldığı Fransız temsilcisi geçtiğimiz sezon takımın başında bulunan Christophe Galtier’in takımdan ayrılmasıyla birlikte bir hayli geriledi ve 18’inci hafta sonunda topladığı 25 puanla birlikte kendisine ancak 11’inci sırada yer bulabildi.

Yaşanan bu düşüşle birlikte takımda radikal değişikliklerin gelmesi beklenirken, geçtiğimiz sezon özellikle UEFA Avrupa Ligi’nde takımı attığı gollerle taşıyan Yusuf Yazıcı ile ilgili ortaya atılan iddialar Trabzonspor taraftarını heyecanlandırabilir.

Yusuf Lille’de Gözden Düştü

2019/2020 sezonunun başında altyapısından yetiştiği Trabzonspor’dan 17 milyon 500 bin Euro bonservis bedeli ve artı primler ile birlikte Lille takımının yolunu tutan Yusuf Yazıcı, bu sezon iyice gözden düştü.

Geçtiğimiz sezon UEFA Avrupa Ligi’nde oynadığı 8 maçta attığı 7 golle birlikte takımına galibiyetler getiren Yusuf, sezon sonunda Avrupa Ligi’nin gol kralı olmayı da başarmıştı. Gösterdiği bu performans sayesinde zaten sevildiği Lille’de daha da dikkat çeken bir oyuncu haline gelen Yusuf, geçen sezon şampiyon olan takımın teknik direktörü Christophe Galtier’in takımdan ayrılıp yerine Jocelyn Gourvennec’in gelmesiyle birlikte iyice gözden düştü. Bu sezon 13 maçın 12’sinde forma giymesine rağmen sadece 2 maçta sahaya ilk 11’de çıkabilen 24 yaşındaki orta saha, Ligue 1’de ortalama 33 dakika süre alabildi.

Geçen sezonun sonunda düşüşe geçen performansını bu sezon da yükseltmeye başaramayan Yusuf, bu nedenle Lille tarafından gözden çıkarılabilir bir oyuncu haline geldi. Fransız basınına yansıyan son haberlere göre takımda çeşitli değişiklikler yapmayı planlayan ve RenatoSanches’i de Barcelona’ya gönderme ihtimali bulunan Lille, eğer Yusuf Yazıcı için de kabul edilebilir teklifler gelirse bu teklifleri dinlemekten imtina etmeyecek.

Trabzon Taraftarı Yusuf’u Çağırmıştı

Yusuf ile ilgili Fransız basınına yansıyan bu haberler ise kuşkusuz en çok Trabzonspor taraftarını heyecanlandırdı. Bu sezon aldığı başarılı sonuçlarla birlikte liderlik koltuğuna oturan ve bu sonuçları kendisinin tam aksine belirli bir istikrara oturtamayan rakipleri nedeniyle puan farkını bir hayli açan Trabzonspor’da taraftarlar iyice şampiyonluk havasına girdi.

Trabzonspor’un altyapısından yetişip burada gösterdiği performansla Fransa’nın yolunu tutan Yusuf’a da birtakım Trabzonspor taraftarı çağrı yapmış ve hayali olan Trabzonspor ile şampiyonluğa ulaşma hedefini bu sezon gerçekleştirmesini istemişlerdi.

Sosyal medya üzerinden yapılan bu çağrı Yusuf Yazıcı’nın ailesi tarafından da olumlu karşılanmış ve bu gelişme de Yusuf’un Trabzonspor’a geri dönebileceğine dair ihtimallerin olduğu şeklinde yorumlanmıştı.

Trabzonspor’dan Yusuf ile ilgili resmi bir açıklama ya da haberlere dair bir yalanlama henüz gelmiş değil ve Fransız basınında yazılan bu haberlere bakılırsa Yusuf şartlar olgunlaşırsa Bordo Mavili formayı tekrar sırtına geçirebilir.