KUPAYI KALDIRAN 7. KEZ VAKIFBANK OLDU

Posted by

Voleybol Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley Kapsamında yapılan final mücadelesinde iki köklü ekip Vakıfbank ve Eczacıbaşı Vitra karşı karşıya geldi.

Final mücadelesinde VakıfBank 30 gibi net bir skor olarak Eczacıbaşı Vitra’yı mağlup ederek Voleybol Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley 7. kez Müzesi’ne götürmeyi başardı. TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda Yapılan Voleybol Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley final mücadelesi aynı zamanda TRT Spor dan naklen yayınlandı.

  Karşılaşma sonucunda Gülen taraf Vakıfbank olurken Şükrü ekip kupayı 7 kez müzesine götürmüş oldu. Karşılaşma 3-0’lık VakıfBank üstünlüğü ile sona erdi.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Mücadeleye hızlı bir şekilde başlayan ve durumu 4-0 yapan Vakıfbank, oynamış olduğu güzel voleybolda farkı 6 sayıya kadar ilerletmeye başardı ve skoru 9-3’e getirdi.

Teknik molaya 7 sayılık farkla 12’ye 5 önde girmiş olan sarı siyahlı ekip yetenekli oyuncular Zehra Güneş ve Meliha İsmailoğlu’nun yapmış olduğu harika skor katkılarıyla ilk seti 25’e 18 kazanmayı başardı. 

Göstermiş olduğu baskıyı ve sergilemiş olduğu mükemmel performansı ikinci sette de devam ettiren sarı siyahlı ekip Haak ve Bartsch-Hackley’in   gösterdi harika Efor sayesinde teknik molaya 9 farkla 12-3 gibi bir skorla önde girmeyi başardı.

  Ekibin sayı bulmasını engelleyen de baskın Bir performans ortaya koyan sarı siyahlı ekip Vakıfbank ikinci seti de 6 farkla 25’e 19 kazanarak kupanın bir ucundan tutmayı başardı. 

Kıran kırana başlayan üçüncü sette Skor’un 10’a 10 olmasından Kısa bir süre sonra elde etmiş oldu harika seri ile skoru 16’ya 10 yapan siyah-beyazlı ekip göstermiş olduğu baskın performansı devam ettiremeyecek Eczacıbaşı vitra’nın skoru 22-21’e kadar indirmesine mâni olamadı. 

Bu bölümden sonra yetenekli oyuncusu Haak ile Ardarda sayılar almayı Başaran VakıfBank üçüncü seti de 25-22 kazanmayı başardı ve toplamda 3-0’lık skorla Voleybol Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley’i kazanmayı başararak kupayı 7. kez müzesine götürdü.

20 KUPADAN 7’SİNİ KAZANDI

Kadın voleybolunda 1994-1995 sezonundan sonra adı değişerek Türkiye Kupası olarak organize edilmeye başlanan ve 2003-2004 sezonunun ardından 5 sezon yapılmamış olan kupa organizasyonu, 2008-2009 sezonundan itibaren içerisinde bulunduğumuz sezona kadar (2015-2016 sezonu hariç) Süper Kupa ve Kupa Voley olarak organize edildi.

İçerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle 20. kez düzenlenmiş olan kupada sarı siyahlı ekip VakıfBank, 7. kez mutlu sona ulaşmış oldu.