KOZLAR PAYLAŞILDI, KARAGÜMRÜK 8 MAYIS’TA 5-1 GALİP AYRILDI

Posted by

Süper Lig’in 40. Haftası içinde Fatih Karagümrük – Gençlerbirliği’ni konuk ederek kozlarını paylaştı. Karşılaşma Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda gerçekleşti. Oldukça güçlü bir başlangıç yapan ve hatta ilk gollerini ilk 20 dakika içerisinde atan Fatih Karagümrük, bu yolla son 5 maçlık hasretine de son verdi. 5-1’lik bir farkla maçı galibiyetle bitirdi. İlk yarı da 2-0 yaparak farkını gösteren Fatih Karagümrük, maçı galibiyetle bitireceğinin garantisini daha ilk yarıdan verdi.

İkinci yarı da ise 3 gol sevinci daha yaşatarak puanını 54 yapmayı başardı. Fatih Karagümrük bu yolla 9. Sıradaki yerini aldı. Yaptığı zayıf başlangıcı maç sonuna kadar devam ettiren Gençlerbirliği, son dakikalarda gol sevinci yaşatsa da bu ona galibiyet kazandırmadı. Bu yolla 35 puan ile 20. Sıradaki yerini aldı.

FATİH KARAGÜMRÜK – GENÇLERBİRLİĞİ MAÇ ÖZETİ İSE ŞÖYLE…

Süper Lig’in 40. haftasında Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda karşı karşıya gelen Fatih Karagümrük – Gençlerbirliği, Fatih Karagümrük’in 5-1 galibiyetiyle son buldu. Özgür Yankaya, Esat Sancaktar ve Murat Ergin Gözütok’un hakemliğini yaptığı maçın golleri; Fatih Karagümrük’ten 8. Dakikada Ervin Zukanovic, 16. Dakikada Fabio Borini, 60 ve 76. Dakikalardan Alassane Ndao ve 88. Dakikada penaltıdan Jeremain Lens tarafından atılırken Gençlerbirliği’nden İlker Karakaş,  tek golün sahibi oldu.

Gençlerbirliği 28. Dakikada Stancu ve 87. Dakikada Ömürcan Artan ile sarı kart görürken; Fatih Karagümrük 56. Dakikada Lens ve 90+1 ile Rocco ile sart kart gördü.

Fatih Karagümrük ile Gençlerbirliği maçının kadrosu ise şöyle;

Fatih Karagümrük: Koray Altınay, Vivian0, Roco, Zukanovic, Balkovec, Biglia, Ndao, Castro, Bertolacci, Lens, Borini

Gençlerbirliği : Arda Kızıldağ, Diego, Nordfeldt, Johansson, Polomat, Piris da Motta, Mustafa Seyhan, Sefa Yılmaz, Soner Dikmen, Ayite, Stancu

FATİH KARAGÜMRÜK – GENÇLERBİRLİĞİ MAÇ SONRASI PUAN DURUMU

Süper Lig’in 40. Haftasında kendi sahasına Gençlerbirliğini konuk eden Fatih Karagümrük, maçı 5-1 galip gelerek sonlandırdıktan sonra 54 puanla 9. sıradaki yerini aldı. Bunun yanı sıra İlker Karakaş’ın tek golüyle kayıp yaşan Gençlerbirliği 35 puan ile 20. Sıradaki yerini aldı.