KAYSERİSPOR SÜPER LİG’DE İLK YARIYI İSTEDİĞİ YERDE BİTİRDİ

Posted by

Süper lig de 2021 – 22 sezonunun ilk yarısı geride kalırken sarı kırmızılı takım Kayserispor ligin ilk yarısını 24 puan ile 13. Sırada yer aldılar.

Sarı kırmızılı takım Kayserispor süper lig de yeni sezon da skor olarak inişli çıkışlı bir grafik sergileyen takım üst üste en fazla iki karşılaşmadan galibiyet ile ayrıldılar.

Takımın başında tecrübeli teknik adam Hikmet Karaman ile sarı kırmızılı takımın taraftarının bir türlü yıldızı barışmadı. Birçok kez istifaya davet edilen tecrübeli teknik adamın Kayserispor‘da ilginç bir kariyeri oldu.

KAYSERİSPOR SÜPER LİG’DE SKOR OLARAK İSTİKRAR YAKALAYAMADI

Sarı kırmızılı takım Kayserispor süper ligin ilk yarısının sonun da geride kalan 19 hafta da 6 galibiyet ve beraberlik alan takım 7 kez de sahadan mağlup olarak ayrıldılar.

Sezonun açılış maçında İzmir de Altay ‘ a konuk olan sarı kırmızılı takım Kayserispor sahadan 3 – 0 ‘ lık skor ile mağlup olarak ayrıldılar.

Mağlup olarak başladıkları sezon da sarı kırmızılı takım ilk galibiyetlerini 3. Haftada İstanbul Başakşehir deplasmanın da 1 – 0 ‘lık skor ile aldılar. Sonrasında ise ligin 4. Haftasında da kedi sahasında Kasımpaşa’ yı da 2 – 0 mağlup eden sarı kırmızılı takım üst üste ilk kez 2 karşılaşmadan gali olarak ayrılmış oldular.

İnişli çıkışlı bir grafik sergileyen Kayserispor süper lig de 8. Haftada üst üste 3 karşılaşmadan da mağlup olarak ayrılan sarı kırmızılı takım lig de alt sıralara doğru düşmüşlerdi.

Sarı kırmızılı takım süper lig de ise bu sezonun ilk yarısında en gollü karşılaşmayı da Alanyaspor deplasmanın aldılar. Konuk olduğu Alanyaspor’ a 6 –  3 mağlup olarak sezonun en gollü karşılaşmasında sahadan mağlup olarak ayrıldılar.

Süper lig de ki son karşılaşmalarında bakıldığında ise son 8 haftada sadece 2 kez mağlup olarak sahadan ayrılan Kayserispor 4 beraberlik ve 2 galibiyet ala bildiler.

Lig de en çok inişli çıkışlı skor elde eden takımlardan birisi olan Kaysersipor öne geçtiği çoğu karşılaşmada da üstünlüklerini koruyamadılar.

KAYSERİSPOR SEZONUN İLK YARISINI 3 GOL VE 3 PUAN İLE KAPADILAR

Kayserispor süper lig de sezonun ilk yarısının son maçında kendi sahasında konuk ettikleri Sivasspor ‘u 3 – 0 lık skor ile mağlup ederek sahadan 3 puan ile ayrılan takım sezonun ilk yarısını da 3 puan ile kapatmış oldular.

KAYSERİSPOR’DA EMRE DEMİR’İ DAHA ÇOK İZLEYEBİLİRDİK

Kayserispor ‘un 17 yaşındaki genç oyuncusu Emre Demir’ i süper lig de daha fazla izlemek isterdik.

İspanyol devi Barcelona ‘ ya transfer olan geç oyuncu takımdan ayrılmadan daha fazla süre almasını beklediğimi isimlerden birisi olsa da sezonun ilk yarsında sadece 2 lig ve 2 de kupa maçı olmak üzere 4 karşılaşmada sahada yer aldı. 162’ dakika süre alan genç oyuncu daha fazla süre almış olsa Kayserispor eminim ki lig de ki sıralamasından daha kötü bir yer de olmazdı.