Kayserispor Gaziantep FK Deplasmanda 2. Kez Puan Aldı

Posted by

Süper ligin 17. Haftasında iç sahada 3 maçtır yenilmeyen Kayserispor ile deplasmanda bu maç öncesinde yalnızca 1 puan elde etmiş olan Gaziantep FK karşı karşıya geldi. Kayseri Büyükşehir belediyesi Kadir Has stadyumunda 19 Aralık Pazar günü saat 16:00’da hakem Erkan Özdamar’ın yönetiminde oynandı.

Karşılaşma golsüz eşitlik ile tamamlanırken oyuna sonradan dahil olan Hamza Mendly oyuna dahil olduktan 2 dakika sonra gördüğü ilk sarı kart ve maçın son dakikalarında gördüğü ikinci sarı kart ile kırmızı kart gördü ve oyundan atıldı. Karşılaşmada konuk Gaziantep FK daha çok topa sahip olurken iki takım eşit pozisyona girdi fakat her iki tarafta gol bulmayı başaramadı.

Bu maç öncesinde iki takım Kayserispor’un ev sahipliğinde 7 mücadelede karşı karşıya gelmişti. Kayserispor’un ev sahipliğinde oynana maçların hiçbirinde Gaziantep FK galibiyet sevinci yaşayamazken bu maçlardan 2 tanesini ev sahibi Kayserispor elde etti ve 5 maçtan ise takımlar beraberlik ile ayrıldı. Bu maçta 0 – 0 beraberlik ile sonuçlanırken geçen sezon Kayserispor’un ev sahipliğinde oynanan son mücadelede aynı şekilde 0 – 0 beraberlik ile sonuçlandı.

Bu maçtaki beraberliğin ardından Kayserispor 17 maçta 5. Beraberliğini almış oldu ve 5 kez de galip olurken 7 maç ise mağlubiyet ile ayrıldı. Bu maçta alınan 1 puan ile puanını 20 ye çıkarttı ve süper ligde 15. Sırada yer aldı. Gaziantep FK ise bu maçın ardından 4. Galibiyetini elde etmiş oldu. 17 maçta 6 galibiyet elde eden Erol Bulut’un öğrencileri 7 kez de sahadan mağlubiyet ile ayrıldı. Gaziantep FK son olarak elde ettiği bu 1 puan ile 22 puana ulaşmış oldu ve süper ligin 13. Sırasına yükselmeyi başardı.

Kayserispor İç Sahadaki Yenilmezlik Serisini 4 Maça Çıkarttı

Bu sezon oldukça inişli çıkışlı performanslar sergileyen tecrübeli teknik direktör Hikmet Karaman yönetimindeki Kayserispor bu sezon pek istikrar yakalayamasa da iç saha mücadelelerinde öneli bir istikrara sahip. İç sahada bu sezon oynadıkları 8 maçta 4 galibiyet elde ederken 3 maçtan da beraberlik ile ayrıldı ve yalnızca 1 maçta mağlup oldu. Bu sezon bir dönem düşme hattına oldukça çok yaklaşmış olmasına rağmen iç sahada elde ettiği başarılı sonuçlar ile 15. Sırada kendisine yer buldu.

Lider Trabzonspor karşısında iç sahada aldıkları mağlubiyetin ardından çıktıkları 4 maçta yenilgi yüzü görmezken son 4 maçta 2 galibiyet ve 2 beraberlik elde etti.

Gaziantep FK Bu Sezon Deplasmandaki 2. Puanını Aldı

Bu sezon teknik direktör Erol Bulut’un yönetiminde iç sahada 8 maçta 6 galibiyet elde ederken 2 maçtan beraberlik ile ayrılmıştı ve hiç mağlubiyet almadı.

Deplasmandaki performansı ise bunun tamamen zıttı bir performans. 9 deplasman maçında 7 kez mağlubiyet alan Erol Bulut’un öğrencileri bu maçtaki beraberlik ile beraberlik sayısını 2 ye çıkarttı ve 9 deplasman mücadelesinde yalnızca 2 puan elde edebildi.