Kayseri’de 8 Mayıs’ta Kazanan Çıkmadı

Posted by

Spor Toto Süper Lig’İn 40. Haftasında Hes Kablo Kayserispor, 8 mayıs Cumartesi günü kendi sahasında Gaziantep FK’yı konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadelede gol sesi çıkmayınca karşılaşma golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. Bu sonuç ile beraber deplasmanda oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan teknik direktör Ricardo Sa Pinto önderliğindeki Gaziantep FK, bu sezon Süper Lig’de oynamış olduğu son 5 maçta 4. puan kaybını yaşamış oldu.

Öte yandan kendi evinde oynadığı maçta rakibi ie berabere kalan teknik direktör Yalçın Koşukavak yönetimindeki Hes Kablo Kayserispor ise bu sezon Süper Lig’de oynamış olduğu son 6 maçta 4. Beraberliğini almış oldu.

Hes Kablo Kayserispor ve Gaziantep FK’nın Kadro ve Kart Bilgileri

Spor Toto Süper Lig’İn 40. Haftasında oynanan maçta Hes Kablo Kayserispor ile Gaziantep FK karşı karşıya geldi. Konuk takım Gaziantep FK, rakibi Hes Kablo Kayserispor karşısında Günay Güvenç, Olkowski, Roderick, Djilobodji, Oğuz Ceylan, Junior Morais, Rashid, Sousa, Jefferson, Maxim ve Dicko 11’i ile maça başladı.

Öte yandan ev sahibi Hes Kablo Kayserispor, rakibi Gaziantep FK karşısında Doğan Alemdar, Kolovetsios, Paz, Attamah, Aziz Eraltay, Avramovski, Muhar, Kvrzic, Lennon, İlhan Parlak ve Pedro Henrique 11’i ile sahaya çıktı. Konuk takım Gaziantep FK’da Güray Vural, Muhammet Demir, Mirallas, Furkan Soyalp ve Kozulf; ev sahibi Hes Kablo Kayserispor’da ise Luckassen, Alibec ve Ramazan Civelek karşılaşmanın ikinci yarısında oyuna sonradan dahil olan futbolcular oldu.

Ayrıca konuk takım Gaziantep FK’da Olkowski ve Roderick; ev sahibi Hes Kablo Kayserispor’da ise Paz ve Attamah karşılaşmanın hakemi Ümit Öztürk tarafından sarı kart gören oyuncular oldular.

Hes Kablo Kayserispor ve Gaziantep FK’nın Süper Lig’deki Durumu

Spor Toto Süper Lig’İn 40. Haftasında Hes Kablo Kayserispor, kendi sahasında Gaziantep FK ile yenişemedi ve 0 – 0 berabere kaldı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçtan 1 puan ile dönen Gazianteo FK, ligde 55 puan ile 8. Sırada kaldı. Öte yandan kendi evinde oynadığı maçta sahadan 1 puan ile ayrılan Hes Kablo Kayserispor ise ligde 40 puan ile 17. Sırada kaldı.