KASIMPAŞA ÜÇ PUANA HASRET

Posted by

Süper toto süper Lig’in 30 uncu haftasında Kasımpaşa kendi evinde ittifak Holding Konyaspor hala da maç için tüm hazırlıklarını tamamlayan Kasımpaşa ekibi uzun bir süredir maç kazanamadı için bu maçı kazanarak moral bulmak istiyordu. Planladığı gibi maç sonucu elde edemeyen Kasımpaşa ekibi bir birlik beraberliğe tamam demek durumunda kaldı.

Maçın gollerini 90 + 2’de Konyaspor’dan Artem Kravets Kasımpaşa ekibinden de 90 + 7 de Haris Hajrandinovic attı. Maçın son 5 dakikasında gelen bu iki gol takımları 3 puana değil de birer puana eşitledi. Maç ligin alt sıralarındaki takımları oldukça etkiliyordu fakat sıralamada çok iyi değişim yaşanmadı.

Maçı kazanmak için çıkan iki takım sonuçta 1 puan alarak sahadan ayrılmak durumunda kaldı.

KASIMPAŞA’DA KOİTA AFFEDİLDİ

Son olarak üç ay önce sahaya çıkan Koita yaşadığı sakatlık ve ardından kadro dışı bırakılmasının ardından ilk kez Konyaspor karşısında maça çıktı. Ocak ayında sözleşme yenilemediği gerekçesiyle kadro dışı bırakılan Koita uzun bir süreden sonra tekrar takımıyla beraber yeşil sahaya çıkabildi.

Kasımpaşa ekibi yaşadığı zor ve aslında başarısızlıklarla dolu haftaların ardından başarılı ve iyi bir futbolcu olan oyuncusuna tekrar şans vermek istedi. Tüm taraftarların özellikle Kasımpaşa yönetimin eleştirdi nokta Koita konusuydu şüphesiz.

Maçın ilk 45 dakikası sıfır sıfırlık golsüz beraberlikle bitti. Her iki takımda gole kalesini kapatmıştı fakat hücum konusunda istediği performansı sahaya sunamamıştı.

Maçın devam eden ikinci yarısında da aslında skor değişmedi uzatmalara kadar 0-0 golsüz beraberlik devam ederken son atağı ve aslında ilk golü misafir takım Konyaspor attı. 90 + 2’de Konyaspor ekibi ilk golü attı ve maçı kazanacağını düşünüyordu.

SON DAKİKALARDA BERABERLİK

Fakat 90+7’de maçın son dakikasında son saniyelerinde Kasımpaşa beraberlik adımına attı ve hadis ile ilk gölünü bulan ekip bir puanı yakalamış oldu. Her iki takımda bir puana beraberliğe tamam demek durumunda kaldı.

Ev sahibi takım Kasımpaşa ekibi Oynadığı son dört maçta sadece iki puan toplayabildi. Misafir takım Konyaspor ise çıktığı son dört maçta üç mağlubiyet ve bir beraberlik yaşadı. Özellikle ligin alt sıralarını etkileyecek olan bu maçın sonucu beraberlikle bittiği için sıralamada çok bir değişiklik olmadı.