Kasımpaşa Kendi Sahasında MKE Ankaragücü’nü Konuk Edecek

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında Kasımpaşa, 11 Mayıs Salı günü kendi sahasında MKE Ankaragücü’nü konuk edecek. İki takım arasındaki bu mücadele Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda ve saat 20:30’da başlayacak. Bu karşılaşmayı hakem Mete Kalkavan yönetecek. Hakem Mete Kalkavan’ın yardımcılıklarını ise Ceyhun Sesigüzel ve Süleyman Özay yapacak. Bu mücadele beIN SPORTS MAX HD 1 ekranından naklen olarak yayınlacak.

Hatırlanacağı üzere Süper Lig’in birinci yarısında oynanan ilk maçı konuk takım MKE Ankaragücü, 1 – 0’lık skorla kazanan taraf olmuştu. Bu maç öncesinde konuk takım MKE Ankaragücü, Süper Lig’de şimdiye kadar toplamış olduğu 38 puan ile 18. Sırada bulunuyor. Öte yandan ev sahibi Kasımpaşa ise Süper Lig’de şimdiye kadar toplamış olduğu 43 puan ile 15. Sırada yer alıyor.

Kasımpaşa ve MKE Ankaragücü’nün Muhtemel 11’leri

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında oynanacak olan maçta Kasımpaşa ile MKE Ankaragücü kozlarını paylaşacak. Konuk takım MKE Ankaragücü’nün rakibi Kasımpaşa karşısında Friedrich, Kulusic, Sarlija, Kitsiou, Atila Turan, ,İbrahim Akdağ, Endri Çekiçi, Lobzhanidze, Alper Potuk, Paintsil ve Badji 11’i ile maça başlaması bekleniyor. Öte yandan ev sahibi Kasımpaşa’nın konuk takım MKE Ankaragücü karşısında ise Ertuğrul Taşkıran, Brecka, Tarkan Serbest, Hadergjonaj, Haddadi, Drinkwater, Sadiku, Koomson, Hajradinovic, Keving Varga ve Thelin 11’i ile karşılaşmaya başlaması bekleniyor.

Ayrıca bu maç öncesinde konuk takım MKE Ankaragücü, Süper Lig’de dış sahada oynamış olduğu 19 maçtan 2 galibiyet, 5 beraberlik ve 12 mağlubiyet aldı. Öte yandan ev sahibi Kasımpaşa ise Süper Lig’de iç sahada oynamış olduğu 19 maçta 8 galibiyet, 4 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı.

Kasımpaşa ve MKE Ankaragücü’nün Form Durumu

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında Kasımpaşa ile MKE Ankaragücü karşı karşıya gelecek. Bu maç öncesinde konuk takım MKE Ankaragücü, Süper Lig’de oynadığı son 5 maçtan 1 beraberlik ve 4 mağlubiyet aldı. Öte yandan ev sahibi Kasımpaşa ise Süper Lig’de oynadığı son 5 maçtan 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldı.