KARDEŞLERİMİZ AZERBAYCAN’DAN MÜJDELİ HABER

Posted by

Azerbaycan Futbol Federasyonu tarafından müjdeli haber verildi. Azerbaycan Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre euro 2020 kapsamında Azerbaycan’ın Bakü kentinde yapılacak mücadelelerde %50 kapasite ile seyirci alınabileceği duyuruldu.

Azerbaycan taraftarı için hem de vize ve korona virüs prosedürlerini hayata geçirmeleri şartıyla Bakü’de yapılacak karşılaşmalarda mücadele edecek ülkelerin seyircilerinin de karşılaşmaları izleyebileceği aktarıldı. Azerbaycan Futbol Federasyonu’nun durumla alakalı tüm gerekliliklerin UEFA’ya bildirildi öğrenildi.

AZERBAYCAN 2020 MAÇLARINA SEYİRCİ ALACAK

AFFA ( Azerbaycan Futbol Federasyonu )  telefondan yapılan açıklamada tüm dünyayı etkisi altına almış olan korona virüs pandemisi sebebiyle euro 2020’nin Bir sene sonra yapılması kararı alınması üzerine içerisinde bulunduğumuz yıl itibariyle yapılması öngörülen mücadelelerin seyirci alınarak ya da seyircisiz oynanmasının tamamı ile karşılaşmaların düzenlenecek olduğu ülkelerin kararına bağlı olduğunu hatırlattı. 

Yapılan açıklama doğrultusunda Azerbaycan Bakanlar Kurulu yetkililere ve euro 2020 Azerbaycan komitesi yetkililere arasında yapılan görüşme sonrası kardeş ülke Azerbaycan’ın Bakü şehrinde oynanması hedeflenen 4 mücadele ile ilgili korona virüs pandemisi şartlarına uymak kaydıyla mücadelelerde %50 oranda Taraftarium karşılaşmayı izleyebileceği yönünde karar alındığı ve konuyla alakalı kararı UEFA’ya bildirdiği duyuruldu.

MAÇ OYNAYACAK ÜLKE TARAFTARLARI DA GELEBİLECEK

Azerbaycan futbol federasyonundan gelen bu açıklama doğrultusunda Yapılan toplantının ardından verilen kararın hem Azerbaycan taraftarı için hem de vize ve korona virüs prosedürlerini hayata geçirmeleri şartıyla Bakü’de yapılacak karşılaşmalarda mücadele edecek ülkelerin seyircilerinin de karşılaşmaları izleyebileceği aktarıldı.

Azerbaycan Futbol Federasyonu’nun durumla alakalı tüm gerekliliklerin UEFA’ya bildirildi öğrenildi. ay yıldızlı A milli futbol takımımız Avrupa Futbol Şampiyonası kapsamında yapacağı A grubu mücadelelerinde 16 Haziran tarihinde Ada 21 olan göller e 20 Haziran tarihinde Avrupa’nın önemli bir ilçesi olan İsviçre ile yapacağı mücadelelerde tam 69000 seyirci kapasitesi olan kardeş ülke Azerbaycan’ın Bakü olimpiyat Stadyumu’nda karşılaşmalarını yapacak.

Azerbaycan Bakanlar Kurulu yetkililere ve euro 2020 Azerbaycan komitesi yetkililere arasında yapılan görüşme sonrası kardeş ülke Azerbaycan’ın Bakü şehrinde oynanması hedeflenen 4 mücadele ile ilgili korona virüs pandemisi şartlarına uymak kaydıyla mücadelelerde %50 oranda taraftarium karşılaşmayı izleyebileceği yönünde karar alındığı duyuruldu.