Karakartal Beşiktaş Evinde Kazandı

Posted by

ING Basketbol Süper Ligi kapsamında yapılan 9. hafta mücadelesinde Beşiktaş evinde TOFAŞ’ı 94-85’lik skorla geçti.

Karşılaymaya Berk İbrahim Uğurlu’nun kaydettiği skorlarla iyi başlayan Tofaş, 9-0’lık seri yaparken zorlanmadı ve maçın başında üstünlüğü kurmayı başardı.

İlk basketi dakika 3’ü gösterirken kaydeden Siyah Beyazlılar, Alperen’in performansı sayesinde 6-0’lık bir seri ile geri dönüş yaparak farkı 5’e indirirken skoru 8-15’e getirdiğinde dakikalar henüz 5’i gösteriyordu.

Üstünlüğünü ilk periyodun sonuna kadar korumayı başaran Tofaş birinci periyodu 24-21’lik skorla önde tamamladı. İkinci periyoda iyi bir performansla başlayan Beşiktaş, Tofaş’ın ard arda yaptığı ataklardan boş dönmesi Blackmon tarafından değerlendirilerek 3 sayılık bir basketle dakika 12’yi gösterdiğinde durum 27-26’e gelirken Beşiktaş öne geçmeyi başardı.

Karşılaşmada 16. dakikada 36-36’lık eşitlik vardı. Siyah Beyazlılarda Şehmus Hazer ve Blackmon’un katkısı Beşiktaş‘ın oyun kontrolü üzerinde büyük bir etki yarattı. İlk devre sona erdiğinde durum 47-46’ydı ve Siyah Beyazlıların üstünlüğü vardı.

İkinci Devre Hızlı Başladı

Üçüncü çeyreğe hızlı bir giriş yapan Beşiktaş’ın yetenekli basketçileri Blackmon ve Şehmus Hazer attıkları sayılarla farkı açarak durumu 55-48’e getirmeyi başardı. Savunmada hatasız oynayan Beşiktaş kritik anlarda ürettiği iyi skorlarla liderliğini uzun süre korudu.

Boyalı altında etkinlik gösterme çabasında olan TOFAŞ, son 2 dakikaya girilirken dışardan skor üretince ara kapandı ve üçüncü çeyrek, ev sahibinin 65-64 üstünlüğü ile sona erdi.

Siyah Beyazlılar 34. dakikaya 7 skor farkla önde başladı ve Tofaş’ın öne geçme hamlelerine izin vermedi. Ard arda bulduğu skorlarla son dakikalara girilirken rakibinin motivasyonunu kıran Beşiktaş mücadeleyi 94-85 kazanmasını bildi.

BEŞİKTAŞ EVİNDE KANZANDI

Karşılaşmayı izleyenler arasında Beşiktaş Yönetim Kurulu üyeleri ve Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi de yer alıyordu. Beşiktaş Akatlar Spor Salonunda yapılan karşılaşmanın hakemleri Özge Şentürk, Can Mavisu ve Ali Serkan Emlek’ti.

Beşiktaş takımında Blackmon 26, Johnson 10, Sadık Emir Kabaca, Hakan Sayılı, Alperen Şengün 22, Sedat Ali Karagülle, Şehmuz Hazer 19, Mehmet Yağmur 2, Furkan Haltalı 5, Egehan Arna 10 skor katkısı sağlarken İzmir temsilcisinde Omot 4, Berkan Durmaz 12, Berk İbrahim Uğurlu 12, Simmons 16, Kilpatrick 18, White 10, Mert Konuk, Phillip 9, Muhsin Yaşar 4 sayı üretti.