Kara Kartalların Formaları Belli Oldu

Posted by

Süper Ligi’n üç büyüklerinden olan Beşiktaş’ın 2022 23 futbol sezonunda giyeceği formalar internete sızdı. Kara Kartalların yeni sezonda giyeceği formalar Beşiktaş taraftarlarınca pek de beğenilmedi.

İnternetin yayılıp teknolojinin gelişmesiyle birlikte her sezon pek çok takımın başına gelen şey bu sene de Kara Kartalların başına geldi ve yeni sezonda giyilecek formalar, forma lansmanından önce basına sızdırıldı. Sosyal medyada hızla yayılan görüntülerde görünen formalar Beşiktaş taraftarınca pek de beğenilmedi.

Kara Kartalların forması

Formaları Adidas Üretiyor

Beşiktaş‘ın bu sezonki forma tedarikçisi Alman devi Adidas. 1949 yılında iki kardeş tarafından kurulan dünya spor giyim firması Adidas, sektörünün en önemli markalarından birisi. Adiadas’ın kurucusu olan iki kardeşten biri, daha sonrasında Adidas’tan ayrılıp başka büyük bir marka olan Puma’yı kurmuştu. İki kardeşin aralarındaki anlaşmazlıktan doğan iki büyük spor giyim firması arasındaki rekabet 2016 yılında yapılan Adidas ve Puma’nın Hikayesi isimli filme de konu olmuştu. Ancak böylesine büyük bir marka olan Adidas’ın son yıllarda bazı takımlara ürettiği formalar ciddi eleştirilere konu oluyordu. 2022 23 futbol sezonunda Kara Kartalların giyeceği Adidas üretimi formaların tasarımları, sosyal medyadaki ilk yorumlar dikkate alındığında görülüyor ki pek de beğenilmemiş durumda.

Geçen sene forma fiyatlarından şikayet eden taraftarlar yine de tasarımlara özgü dolu sözler söylemişlerdi. Bu sene ise forma fiyatları henüz belli olmamışken formalara yönelik çok ciddi eleştiriler gelmekte. Bir grup taraftar ise lansman yapılmadan, formaları oyuncuların üzerinde görmeden yorum yapmanın yanlış olacağı görüşünü savunuyor.

Kara Kartalların Alternatif Forması

Sosyal medyaya sızan 2022 23 futbol sezonu formaları arasında en çok tepki çeken forma alternatif forma olarak adlandırılan 3 forma oldu. Bazı Beşiktaş taraftarları bu formayı Beşiktaş tarihinin en kötü forması olarak tanımladılar. Beşiktaş’ın ana renkleri olan siyah ve beyazı sadece omuzlardaki şeritlerde görebildiğimiz bur formada hakim olan renk daha çok kırmızı ve gri. Nihayetinde sızan fotoğraf tek bir kare olduğundan ortam ışığının da renkleri doğru gösteremeyeceğini düşünmek gerekse de formadaki kırmızının tonu da ciddi eleştirilere hedef oldu.

Kara Kartalların Forması

İnternete sızan formalar arasında taraftarların ortak görüşüne göre tek beğenilen forma siyah beyaz çubuklu deplasman forması oldu. Taraftarlardan bazıları ise deplasman forması olarak paylaşılan bu formanın iç saha forması olabileceğini, düz beyaz olan ve iç saha forması olarak adlandırılan formanın ise deplasman forması olabileceğini belirttiler.

Genel olarak Kara Kartalların yeni sezon formaları ciddi eleştirilere neden olurken sponsorla da bu eleştirilerden nasibini oldu. Özellikle Twitter üzerinden yapılan yorumlarda göğüs sponsorunun forma üzerine photoshop ile eklenmiş gibi bir görüntüsü olduğundan şikayet edilirken kollarda sponsorun da rengi ciddi şekilde eleştirildi.

Bir grup azınlık ise formalar için konuşmanın erken olduğunu, şu an eleştirilen bu formaların sezon başarılı geçmesi halinde uzun vadede çok sevilebileceğini söyledi.