Kaptan Muslera Geri Dönüyor

Posted by

Tecrübeli Kaleci Florya’da

Süper Lig’de geçtiğimiz sezon 14 Haziran 2019 tarihinde Rizespor deplasmanında tibia ve fibula kemiği kırılan deneyelim file bekçisi Fernando Muslera sahalara geri dönüyor. Muslera “Geri dönmek ve çalışmalara başlamak çok güzel, çok mutluyum, tüm enerjimle en kısa sürede sahalara döneceğim.” Dedi.

Geçtiğimiz sezon yaşadığı sakatlıktan dolayı 4 ile 6 ay sahalardan uzak kalacağı belirtilen kaptan Muslera hem taraftarı hem de tüm futbol dünyasını çok üzmüştü. Yaşadığı talihsiz sakatlığın ameliyat olan yıldızın rehabilitasyon çalışmaları devam ediyor. Geçirdiği ciddi sakatlığın ardından müjdeli haber Florya Metin Oktay tesislerinden geldi. Yıldız file bekçisi kendisine hazırlanan özel antrenmanı için Florya’ya geldi.

Uzun zamandır sahada olamayan Muslera sakatlığından dolayı yeşil sahadan uzak kaldığı günlerin acısını yavaş yavaş çıkartmaya başlıyor. Vücudu yavaşça toparlanan Muslera kendini alıştırmak için Florya Metin Oktay tesislerine geldi. Kendisi için hazırlanan özel antrenmanlar için düzenli olarak tesise gelecek olan Muslera’nın kısa sürede toparlanacağı kulislerde konuşuluyor.

Hem takım arkadaşları hem de taraftarlar tarafından oldukça özlenen Muslera iyileşmek ve tekrar işinin başına dönmek için elinden geleni yapıyor. Tüm bu sakatlık sürecinde beslenmesine de ekstra dikkat eden Muslera’nın özel doktoru ve antrenman hocası ile bu süreci hızlıca atlatacağına inanılıyor.

Atlamalara başlayan ve bacağını kullanmaya başlayabilen yıldız eldivenin ligin ikinci yarısında görev alması bekleniyor.

En Kısa Sürede Sahalara Geri Döneceğim

2019-2020 sezonunda farklı kulvarlarda görev aldığı 35 resmi maçta kalesini 15 kez gole kapatan ve takımının şampiyonluk yolunda en önemli kozlarından biri olan deneyimli file bekçisi Muslera “Geri dönmek ve çalışmalara başlamak çok güzel, çok mutluyum, tüm enerjimle en kısa sürede sahalara döneceğim.” Dedi.

Görev aldığı maçlardaki yüzde 46’lık kalesini gole kapatma istatistiği ile göz dolduran tecrübeli eldivenden gelen müjde şampiyonluk yolunda ilerleyen Galatasaray’ın oyuncularını ve teknik heyetini heyecanlandırdı. Kulübün resmi twitter hesabında yapılan 29.11.2020 tarihli paylaşımda ise “Fernando Muslera, kaleci antrenörümüz eşliğinde kendisi için hazırlanan program dâhilinde sahada adaptasyon çalışmalarına başladı.” ifadelerine yer verildi.

Atlamalara başlayan ve bacağını kullanmaya başlayabilen yıldız eldivenin ligin ikinci yarısında görev alması bekleniyor.