Jorge Jesus Seferberliği

Posted by

Fenerbahçe yönetimi, Portekizli hoca için yeni bir girişime hazırlanıyor. Sarı lacivertli takımda yıllardır beklenen havayı oluşturan Jorge Jesus’un sezon sonu bitecek olan sözleşmesinin uzatılması için adımlar atılacak.

Gerek oynanan oyun, gerek alınan farklı galibiyetler ve camianın bütünleşmesinde en büyük pay sahibi olan Portekizli teknik adam Fenerbahçe camiasında en çok konuşulan isim oldu. Sezon başı takıma katılan Jorge Jesus’un kısa sürede gösterdiği performans taraflı tarafsız tüm spor kamuoyunun takdirini topladı.

Fenerbahçe çatısı altında bulunan tüm futbolcular ile ayrı ayrı, özel olarak ilgilenen Jorge Jesus, tüm öğrencilerini hazır tutmak ve hepsinden maksimum verim almak için yoğun çaba sarfediyor. Elbette bu çabanın karşılığında alınan başarılı sonuçlar ve farklı galibiyetlerle taraftarlarına mutlu bir süreç yaşatıyor. Maç kadrosunda hangi oyuncuya görev verirse versin taraftarlarca kabul görüyor ve kimse sorgulamıyor ya da eleştirmiyor. Yıllardır taraftarın özlemini yaşadığı, hasretini çektiği bu güzel futbol şöleninin kısa sürede bitmemesi adına kurt hoca ile sözleşme uzatma çabalarına girildi.

Portekizlinin Menajeri İstanbul’a Davet Edilecek

Takımın iyi oyunu ve taraftarın da stadı tam kapasite doldurmasının ardından yönetim Jorge Jesus ile ilgili sevindirici bir adım atmaya hazırlanıyor. Büyük uğraşlar sonucu yeni sezon öncesi takımın başına getirilen Jorge Jesus ile 1 yıllık sözleşme imzalanmıştı. Jorge Jesus ayağının tozuyla hemen futbolcularla tanıştı ve kendi kurgusunu, sistemini, beklentilerini takıma aktardı.

Gelen bilgilere göre Fenerbahçe yönetimi, hem takımın iyi gidişatının mimarı olması açısından hem de saha kenarındaki takımı ateşleyen duruşu ile herkesin beğenisini kazanan Portekizli tecrübeli hoca ile yeni sözleşme düzenlemek için harekete geçti. Yönetim resmi adımlar için 2022 Dünya Kupası nedeniyle Kasım ayında lige verilecek olan arada Jorge Jesus’un menajerini İstanbul’a davet edecek.

Tam Fenerbahçenin Kimliğine Uygun Bir Hoca

Fenerbahçe Kulübü Jorge Jesus’un yönetiminde adeta yıllardır özlediği kimliğine bürünmüş oldu. Öyle ki geriye düştüğü maçlarda panik yapmadan oyunu lehine çeviriyor. Cüretkar oyuncu değişiklikleriyle tüm hücum oyuncularını sahaya sürüyor ve sonuca ulaşmayı başarıyor.

4. haftada oynanan Konyaspor maçını saymazsak şu ana kadar Fenerbahçe maçlarında taraftarlar stadyumu hep mutlu ve umutlu bir şekilde terk etti. Çünkü o maçta Valencia’nın maçın ilk bölümünde gördüğü kırmızı kart Jorge Jesus’un tüm planlarını bozdu ve zorlu Konyaspor deplasmanından eli boş döndü. Ama alınan bu mağlubiyetten ders çıkaran Jesus ve öğrencileri, ligde ve Avrupa’da emin adımlarla ilerliyor.

2007 ve 2008 yıllarında izlediğimiz Arthur Zico’nun Fenerbahçesi gibi Kadıköy’ü tekrar ayağa kaldıran bir oyun izletiyor bizlere Jorge Jesus. Takımın başına geçtiğinde esas hedefinin Türkiye Süper Ligi Şampiyonluğu olduğunu söyleyen ve bu hedefine emin adımlarla ilerleyen Portekizli hocanın sözleşmesinin uzatılıp uzatılmayacağını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.