Joan Laporta’nın Kozu Messi

Posted by

Barcelona’da Yeniden Başkan Seçilmeyi Hedefleyen Joan Laporta Messi’nin Takımda Kalmasının Tek Yolunun Kendisine Duyduğu Güven Olduğunu İddia Etti

2019 – 2020 sezon sonunda yaz transfer döneminde Barcelona’da artık mutlu olmadığını belirten Lionel Messi, takımdan ayrılmak istemişti.

Ancak dönemin mevcut başkanı Josep Maria Bartomeu Lionel Messi’nin sözleşme yükümlülüklerini yerine getirmediği sürece takımdan ayrılmasına izin vermedi.

Elimde onun güveni var ve bu büyük bir koz. Yaptığım teklifin gerçek olacağını biliyor ve yerine getireceğim. Bunun çok yardımcı olacağını ve diğer adaylara göre bir avantaj olacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Lionel Messi takımdan ayrılması durumunda sözleşmesinde bulunan maddeler gereğince 700 milyon Euro ceza bedeli ödemek zorunda kalacağı için, yönetimin zoru ile Barcelona kaldı.

Daha önce 5 Haziran 2003 ile 30 Haziran 2010 tarihleri arasında Barcelona’da başkanlık yapmış olan Joan Laporta, yeniden Katalan ekibinin başkanlık koltuğuna oturmak istiyor. Başarılı bir avukat ve siyasetçi olan Joan Laporta’nın en büyük kozu ise Lionel Messi!

2020 – 2021 sezonu sonunda sözleşmesi bitecek olan Lionel Messi’nin Barcelona’da kalıp kalmayacağı halen belirsizliğini korurken, başkan adaylarından Joan Laporta ise Lionel Messi’nin ancak ve ancak kendisine duyduğu güven sebebi ile takımda kalacağını iddia etti.

Joan Laporta “Messi’yi Başka Bir Kulübün Forması Altında Düşünemiyorum!”

Katalan ekibi Barcelona’da daha önce 7 yıl başkanlık görevini yerine getiren tecrübeli siyasetçi ve hukukçu Joan Laporta, Barcelona’nın başına yeniden geçmek için aday oldu ve geleceği meçhul olan yıldız futbolcu Lionel Messi hakkında “Kulüp [Barcelona] ona [Messi] defalarca yalan söyledi ve üstelik işler herkesin istediği gibi gitmedi.

Messi, Kariyerinde hala başarılı olmak ve kupalar kazanmak istediği bir noktada bulunuyor. Messi, tekrar Şampiyonlar Ligi’ni kazanmasını sağlayacak kadar iyi bir takımda oynamıyor. Onu, başka bir kulübün forması altında da düşünemiyorum!

Onunla kulüp arasındaki hikaye o kadar güzel ki, yeni gelen başkan bunun devam etmesini sağlamak zorunda” diyen Laporta, “Umarım onu takımda kalmaya ikna edebilirim ve seçilebilirim.

Elimde onun güveni var ve bu büyük bir koz. Yaptığım teklifin gerçek olacağını biliyor ve yerine getireceğim. Bunun çok yardımcı olacağını ve diğer adaylara göre bir avantaj olacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.