Joan Laporta, Barcelona için Aday

Posted by

Barcelona’da 2003 ve 2010 yılları arasında kulüp başkanlığı yapmış olan Joan Laporta, 24 Ocak’ta yapılacak olan seçimlere adaylığını koyduğunu açıkladı.

Laporta, adaylığını düzenlediği bası toplantısında resmi olarak duyurdu. Toplantıda Laporta’nın değindiği ve öne çıkan konular Lionel Messi ve teknik direktör Ronald Koeman oldu.

“Messi için halen zaman var.”

Sezon sonunda Barcelona ile sözleşmesi bitecek olan Arjantinli başarılı futbolcu Messi’nin takımda kalmasına ilişkin, “Halen zaman olduğunu” söyleyen Laporta Messi hakkında, Hayatta her şey olur. Diğer kulüplerden teklif alacağı kesin ama hep böyle teklifler aldı.

2006’da Moratti (İnter başkanı) 250 milyon avro önerdi ama hayır dedi. O zaman Messi ve ailesinin Barça’ya olan hayranlığını gördüm. 2006’da Messi’nin babası bana, bir baba olarak bu durumda ne yapacağını sordu. Bende kalmasının en iyisi olacağını söyledim.” Sözlerini kullandı.

Messi’nin “son dönemlerde kulüp yönetiminden gördüğü muameleden büyük hayal kırıklığına uğradığını” öne süren Laporta, “Israr ediyorum, Messi Barça’yı seviyor ve Barça’ya bir fırsat daha vereceğinden eminim.

Birbirimize duyduğumuz saygı ve sevgiden, Barça ve kendisi için karar vermesine ve en iyisini yapmasına yardımcı olmak için uygun olduğunda onunla konuşma yeteneğimi kendimde görüyorum. Bu yüzden bu süreci zamana bırakmak en doğrusu olur.” dedi.

Barcelona’da Yeni Teknik Direktör İddiaları

Laporta’nın başkan olması durumunda eski futbolcu Xavi Hernandez’i takımın teknik direktörü yapacağına ilişkin çeşitli iddialar vardı. Laporta bu iddialar hakkında, “Xavi ile iyi ilişkim var ama onunla sportif projeler hakkında konuşmadım. Geleceğin neler getireceğini göreceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

Barcelona’da başkanlık yaptığı dönemde futbolcu olarak Xavi ile yakın ilişkisi olduğunu kaydeden Laporta, “Barcelona’da referans olan bir futbolcu.

Bana çok saygı duyan biri. Xavi’nin futbol bilgisi çok fazla. Hayatını futbola adadı, bundan sonrası da öyle olacak. Barcelona’daki dilekleri eminim gerçekleşecektir.” Sözleri ile açıklamasına devam etti.

Laporta, Barcelona şu an görev yapan teknik direktör Ronald Koeman için “projelerini gerçekleştirmek için kendisine zaman verilmesi gerektiğini” vurgulayarak, “Ronald, Barça’nın büyük isimlerinden biri. Kulübü seviyor ve kendini göstermesi için gerekli zamana sahip olacaktır.” ifadesini kullandı.