İttifak Holding Konyaspor’un Rakibi Trabzonspor

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında İttifak Holding Konyaspor, 11 Mayıs Salı günü kendi sahasında Trabzonspor’u konuk edecek. İki takım arasındaki bu mücadele Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda ve saat 17:00’da başlayacak. Bu karşılaşmayı hakem Ali Şansalan yönetecek. Hakem Ali Şansalan’nın yardımcılıklarını ise Gökhan Bilir ve Yusuf Bozdoğan yapacak. Bu mücadele beIN SPORTS HD 1 ekranından naklen olarak yayınlacak. Hatırlanacağı üzere Süper Lig’in birinci yarısında oynanan ilk maçı konuk takım Trabzonspor, 3 – 1’lik skorla kazanan taraf olmuştu.

Bu maç öncesinde konuk takım Trabzonspor, Süper Lig’de şimdiye kadar toplamış olduğu 67 puan ile 4. Sırada bulunuyor. Öte yandan ev sahibi İttifak Holding Konyaspor ise Süper Lig’de şimdiye kadar toplamış olduğu 48 puan ile 11. Sırada yer alıyor.

İttifak Holding Konyaspor ve Trabzonspor’un Muhtemel 11’leri

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında oynanacak olan maçta İttifak Holding Konyaspor ile Trabzonspor kozlarını paylaşacak. Konuk takım Trabzonspor’un rakibi İttifak Holding Konyaspor karşısında Uğurcan Çakır, Hüseyin Türkmen, Edgar Ie, Serkan Asan, Marlon, Baker, Ekuban, Abdülkadir Ömür, Bakasetas, Nwakaeme ve Djaniny 11’i ile maça başlaması bekleniyor.

Öte yandan ev sahibi İttifak Holding Konyaspor’un konuk takım Trabzonspor karşısında ise Sehic, Ahmet Çalık, Abdülkerim Bardakcı, Skubic, Guilherme, Jevtovic, Diomande, Shengelia, Rahmanovic, Skedika ve Cikalleshi 11’i ile karşılaşmaya başlaması bekleniyor.

Ayrıca bu maç öncesinde konuk takım Trabzonspor, Süper Lig’de dış sahada oynamış olduğu 19 maçtan 8 galibiyet, 10 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı. Öte yandan ev sahibi İttifak Holding Konyaspor ise Süper Lig’de iç sahada oynamış olduğu 19 maçta 7 galibiyet, 8 beraberlik ve 4 mağlubiyet aldı.

İttifak Holding Konyaspor ve Trabzonspor’un Form Durumu

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında İttifak Holding Konyaspor ile Trabzonspor karşı karşıya gelecek. Bu maç öncesinde konuk takım Trabzonspor, Süper Lig’de oynadığı son 5 maçtan 2 galibiyet ve 3 beraberlik aldı. Öte yandan ev sahibi İttifak Holding Konyaspor ise Süper Lig’de oynadığı son 5 maçtan 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldı.