İrfan Can Transferinde de Ezeli Rakipler

Posted by

Galatasaray ara transfer döneminin ilk gününden (05 Ocak) bu yana orta sahasını güçlendirmeyi hedefliyor. Sarı kırmızılı ekibin hedefindeki ilk isimse İrfan Can Kahveci oldu.

İrfan Can’a Yeni Rota

Galatasaray ara transfer döneminin ilk gününden (05 Ocak) bu yana orta sahasını güçlendirmeyi hedefliyor. Sarı kırmızılı ekibin hedefindeki ilk isimse İrfan Can Kahveci oldu.

Medipol Başakşehir yönetimi ile pazarlık masasına oturan Galatasaray, sıkı sıkıya ilerleyen gelişmelerin ardından el sıkışma noktasına gelmişti ki devreye Fenerbahçe girdi. Galatasaray’ın teklifindeki bir sonraki satıştan yüzde elli pay kısmına Medipol Başakşehir başkanı Göksel Gümüşdağ’ın soğuk bakmasının ardından, turuncu lacivertli ekibin yönetim heyetinden kafaları karıştıran bir açıklama geldi.

Medipol Başakşehir Asbaşkanı Mesut Altan yıldız orta saha oyuncusu İrfan Can Kahveci için Galatasaray’ın yaptığı teklife soğuk baktıklarını ve gelebilecek başka teklifleri değerlendirebileceklerini belirtti. Fenerbahçe’nin de milli orta saha oyuncusunu istemesinin ardından transferde de ezeli rakipler Galatasaray ve Fenerbahçe karşı karşıya geldi.

Galatasaray’ın Teklifi

Sezon ortası yaklaşırken Galatasaray’ın orta sahasındaki zaaf gün geçtikçe daha gözle görülür bir hal aldı. Sarı kırmızılı takım ara transfer sezonunda bu bölgeye acil takviye yapmak istiyor. 18 günü geride kalan ara transfer döneminde Henry Onyekuru ve Halil Dervişoğlu’nu kadrosuna katan sarı kırmızılı takım İrfan Can Kahveci transferine odaklandı.

Sarı kırmızılı takımın milli futbolcu İrfan Can Kahveci için Medipol Başakşehir yönetimine yaptığı teklif ise belli oldu. Edinilen bilgilere göre sarı kırmızılı takım İrfan Can Kahveci için 4,5 milyon Euro (toplam bonservis bedelinin yarısı) bonservis bedeli ödeyecek.

Eğer İrfan Can Kahveci 3 yıl içerisinde sergilediği performans ile Avrupa’ya transfer edilirse, elde edilen bonservis kazancı iki takım arasında paylaşılacak. Fakat yıldız futbolcu üç yıl içerisinde Avrupa’ya transfer edilemezse kalan bonservis bedeli (4,5 milyon Euro) 1,5 milyon Euro’luk taksitlerle 3 yıl içerisinde Medipol Başakşehir’e ödenecek.

İrfan Can Kahveci’nin Galatasaray’dan alacağı ücret de belli oldu. Hali hazırda Medipol Başakşehir’den yıllık 1 milyon Euro ücret alan İrfan Can Kahveci sarı kırmızılı takımdan yıllık net 1,2 milyon Euro net kazanç ve buna ek olarak maç başı ücret ve de bonuslar kazançlar sağlayacak.