İngiltere’de 6 Ay Sonra Seyircili Maç

Posted by

İngiltere’de son dakika alınan bir karar ile artık maçlar seyircili oynanacak. İngiliz hükümeti aldığı flaş bir karar doğrultusunda altı ay sonra sınırlı seyircili oynanacağını açıkladı. Sınırlı sayıda seyirci ile oynanacak ilk maçın Brighton ve Chelsea arasında oynanacak hazırlık maçı olduğunu açıklandı.

Bu karar doğrultusunda, İngiltere Premier Lig takımlarından Brighton, ülkedeki altı aydan beri ilk seyircili maça ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

İngiliz Hükümeti, yapıtğı açıklamalarda, salgın sonrası seyircili müsabakalara test niteliği maçların oynanacağını duyuruldu. İşte bu maçlardan ilki 30 Ağustos’ta oynanacak Brighton-Chelsea müsabakası olacak.

Bu hazırlık maçından sonra ikinci müsabakanın ise Arsenal ile West Ham United arasında 12 Eylül’de oynanacak İngiltere Kadınlar Ligi ilk haftası maçı olacağı açıklandı. Bu kararın ardından, bir açıklama yapan Brighton cephesi, sadece 2 bin 500 biletin satışa çıkartılacağını açıkladı.

Bu biletlere de takım kombine sahipleri ulaşabilecek. Mart ayında girilen karantina sürecinden beri canlı spor müsabakası izlemeyen taraftarlar, takımlarının aldığı bu kararı üzülerek karşıladı.

İngiltere’de Seyircili Maçlar Başlıyor

Corona virüsü salgını tüm dünyayı olduğu gibi futbolu da olumsuz yönde etkiledi. Uzun bir süredir Avrupa’nın önemli liglerinde karşılaşmalar seyircisiz bir şekilde devam ederken İngiltere’den flaş bir karar geldi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson açık havada düzenlenen spor etkinliklerine 2 Aralık’tan itibaren seyirci izni verdi. BBC ve Daily Mail’de yer alan habere göre; İngiltere Spor ve Kültür Bakanlığı, seyirci ile ilgili protokol hazırladı.

Buna göre stadyumlar büyüklüklerine göre 1, 2 veya 3. derecelere ayrılacak. 1. derece büyüklükte ki stadyumlara 4 bin seyirci veya yüzde 50 seyirci kuralı getirilecek.

2. Derece büyüklükteki stadyumlara ise 2 bin seyirci veya yüzde 50 seyirci alınacak. 3. derece büyüklükteki stadyumlarda ise seyirci sayısı bin ile sınırlandırılacak.

Sivasspor’da 3 Corona Virüs Vakası

Süper Lig’in 10. hafta maçında pazartesi günü sahasında Göztepe ile karşılaşacak Demir Grup Sivasspor‘da maç öncesi flaş bir gelişme yaşandı. Sivasspor Kulübü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, takıma yapılan Covid-19 testleri neticesinde bir futbolcunun ve teknik heyetten iki kişinin pozitif bulgular verdiği belirtildi. Testleri pozitif çıkan kişilerin tedavi süreçlerine başlandığı söylenildi.