İkinci Vitor Pereira Dönemi Sona Erdi İşte Bilanço

Posted by

Fenerbahçe, 2015 – 2016 sezonunda da teknik direktörlük görevini üstlenen Vitor Pereira ile bu sezon da çalışma kararı almıştı. Portekizli çalıştırıcı Çubuklu formalılar ile hedeflenen başarıyı yakalayamayınca sözleşmesi feshedildi. 5,5 ay boyunca Sarı Lacivertli ekibin hocalığını üstlenen Vitor Pereira’nın bilançosuna dair merak edilen detaylara göz atın.

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda Sarı Kanarya, lider konumdaki Trabzonspor ile arasındaki 14 puanlık farkı kapatmakta zorluk yaşadı. Fenerbahçe Kulüp Başkanı ile görüşmeler gerçekleştiren Vitor Pereira’nın alınan ortak karar neticesinde sözleşmesinin feshedildiği resmi olarak açıklandı.

Vitor Pereira 25 Müsabakada 11 Maç Kazandı

Teknik direktör Vitor Pereira, Sarı Lacivertli öğrencileri ile birlikte 25 müsabakayı 2021 – 2022 sezonunda geride bıraktı. İkinci kez Çubuklu formalıları çalıştıran Vitor Pereira, hedeflenen başarıyı göstermekte yetersiz kaldı. Fenerbahçe, 25 resmi müsabakada sadece 11 kez zafer sevinci elde edebildi. Geri kalan maçların 7 tanesinde beraberlik bozulmaz iken 7 tanesinde yenilgi alındı. Portekizli çalıştırıcı, her bir maç için 1.60 puan ortalamasını yakalayabildi.

25 maçın 17 tanesi Süper Lig kapsamında oynandı. Sarı Kanarya, 8 galibiyetin yanı sıra 4 kez mağlubiyet gördü ve 4 kez de berabere kaldı. Portekizli hoca yönetimindeki Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda 17 haftayı 28 puan ile geride bıraktı ve bir puan fark ile Atakaş Hatayspor’un gerisinde 5. olarak konumlanmış durumda.

Pereira’dan Beşiktaş İle 2 – 2 Beraberlik

Fenerbahçe, Süper Lig’de Portekizli çalıştırıcısı ile birlikte hem Galatasaray hem de Beşiktaş derbisini atlattı. Aslan ekibine konuk olan Sarı Lacivertli oyuncular, NEF Stadyumu’nda gerçekleşen karşılaşmada 2 – 1 galibiyet elde ederek 3 puanın sahibi oldu. Ligin 17. hafta maçları kapsamında ise Çubuklu formalılar, Kara Kartal ile yeşil sahada karşı karşıya geldi.

Kanarya, Beşiktaş ile 2 – 2 beraberlik alınca Fenerbahçe Kulüp Başkanı Ali Koç ve diğer yönetim üyeleri harekete geçti. Hedeflenen başarının elde edilememesinin ardından teknik adam Vitor Pereira ile yolların ayrılmasının daha iyi olacağına karar verildi.