Hakan Çalhanoğlu Önümüzdeki Sezon Manchester United’da

Posted by

Hakan Çalhanoğlu Önümüzdeki Sezon Manchester United’da forma giyecek. Milan takımında ortaya koyduğu başarılı performansı ile dikkat çeken milli futbolcumu Hakan Çalhanoğlu’nun gelecek sezonda Manchester United’da forma giyeceği iddia ediliyor.

Bir süredir Milan’da son sezonu olduğuna dair söylentiler bulunan Hakan Çalhanoğlu’nun yeni takımının Manchester United olacağı iddia ediliyor.

Milan’da Son Sezon

Bild gazetesinin futbol departman sorumlusu olan Christian Falk, Hakan Çalhanoğlu’nun durumu ile ilgili Milan’a yakınlığı ile bilinen sempremilan.com’a konuştuç Falk, milli oyuncunun Milan’daki son sezonu olduğun açıkladı.

Açıklamaların bir kesinliği bulunmazken, Hakan Çalhanoğlu’nun da Manchester United’a gitme isteği bulunduğu iddia ediliyor.

Hakan Çalhanoğlu, Milan’da toplam 4 sezon geçirdi. Bu 4 sezon boyunca 137 remi maça çıktı ve 137 maçta 67 gole direkt karkı sağlarken yıldız futbolcu toplam 27 kez rakip fileler ile meşin yuvarlağı buluşturdu ve 40 asist yaptı.

Gelecek Sezon Manchester United’a Gidiyor

Falk, Milan’da son sezonu olan Hakan Çalhanoğlu için gelecek sezon %90 ihtimal ile Manchester United’a gidicek dedi. Transfer gerçekleşme ihtimali olarak %90 gibi yüzde veren Falk’ın sözlerinin kesinliği tartışmalı.

Hakan Çalhanoğlu’nun transfer için bu yaz Manchester United ile görüştüğünü vurgularken açıklamalarına “Elde ettiğim bilgiye göre, Manchester United ile Çalhanoğlu’nun temsilcileri 2021 sezonunda transferin gerçekleşmesi için görüşmeler yaptı. O zaman görüşmeler çok ilerledi.

Bunu destekleyen şey ise Hakan Çalhanoğlu’nun menajerlik yönetiminin 2020 transfer sezonunun bitmesine kısa bir süre kala Juventus’un teklifini reddetmesiydi. Şu anda transfer için tek engel maaş konusu.

Serbest oyuncu olacağı için Hakan çok büyük bir avantaja sahip” şeklinde devam etti.

Çalhanoğlu ve Manchester United’ın görüşmelerinde Manchester United’ın başarılı futbolcunun bonservis bedelini ödemeyeceğini belirtirken futbolcuya senelik tam 10 milyon Euro önerdiği biliniyor.

Geçtiğimiz günlerde masaya oturduğu Milanlı yöneticilerin yıllık 3 milyon Euro teklifine olumsuz yanıt veren Hakan Çalhanoğlu’nun gelecek sezonda Manchester United forması ile Premier Lig’de oynayacağı iddia ediliyor.

İtalyan temsilcisi olan Milan’ın milli futbolcunun takımda kalması için çok fazla çaba sarf ettiği bilinirken, Hakan Çalhanoğlu’nun menajeri aracılığı ile İngiltere’ye gitme talebini ilettiği iddiaları da ileri sürülüyor.