Haftanın Açılış Maçında Kasımpaşa’nın Konuğu Altay

Posted by

Süper Lig’de ilk devrenin son haftası, teknik direktörü Hakan Kutlu ile yollarını ayırdıktan sonra oynadığı Antalya maçında iyi bir performans sergileyen fakat 1 puanı ancak maçın sonlarında attığı golle bulabilen Kasımpaşa, tam 10 maçtan bu yana galip gelemeyen ve küme düşme hattına kadar gerileyen Altay’ı konuk ediyor.

25 Aralık Cumartesi günü saat 13’te başlayacak maçtan çıkacak sonuç küme düşme hattını tekrar şekillendirebilme potansiyeline sahip ve iki takımın da bu maçtan mutlak bir şekilde 3 puanla ayrılarak devre arasına girmesi gerekiyor.

Kasımpaşa’da Son Sıradan Kurtulmak İstiyor

Süper Lig’de artık tüm takımlar 19’uncu haftada oynanacak maçlardan iyi bir sonuç alarak iyi bir devre arası dönemi geçirmek isterken, 19’uncu haftanın açılış maçında Altay’ı kendi sahasında ağırlayacak olan Kasımpaşa, ilk devre gösterdiği kötü performansı unutmak istiyor.

18 hafta içerisinde tam 3 kere teknik direktör değişikliğine giden ve oynadığı maçlarda topladığı 12 puan sırayla son sıraya kadar gerileyen Kasımpaşa, zaman zaman iyi performanslar sergilediği maçları koparmakta ve bu performansları istikrarlı bir şekilde yansıtmakta çektiği sancılar sebebiyle oldukça zorlu günler geçiriyor.

Oynadığı son 7 maçta 4 mağlubiyet ve 3 beraberlik alarak galibiyete hasret kalan Kasımpaşa’nın kendisi gibi kötü bir seriye sahip olan Altay karşısında çıkacağı maçta sarı kart cezalısı olan Florent Hadergjonaj, sakatlığı bulunan Nabil Dirar, Yusuf Erdoğan, Jeffrey Bruma ve Loret Sadiku sahada olamayacaklar.

Altay İçin Köprüden Önceki Son Çıkış

Süper Lig’in 18’inci haftasında kendi sahasında ağırladığı Trabzonspor karşısında oldukça iyi bir performans sergilemesine ve öne geçmesine rağmen sahadan 2-1 mağlup ayrılarak taraftarlarını yine üzen Altay için sezonun en kritik maçlarından birisi yaklaşıyor. 7’inci haftada aldığı Beşiktaş galibiyetinden sonra hiçbir maçta galibiyet sevinci yaşayamayan ve puan kayıpları nedeniyle 16’ıncı sıraya kadar gerileyen Altay, eğer ikinci devreye küme düşme hattında girmemek istiyorsa Kasımpaşa karşısında kesin olarak galip gelmek zorunda.

Bu bağlamda oldukça kritik bir önem taşıyan maçtan alacağı bir galibiyetle birlikte ikinci devreye küme düşme hattının dışında girmenin moraliyle hazırlanma şansı bulunan Altay’ın savunmasındaki problemlerin çözülememesi bu gerilemenin asıl sebebi olarak gösteriliyor.

Oynadığı maçlarda genel olarak gole gitmeyi başarsa da savunmasındaki problemler nedeniyle kalesinde çok kolay gol gören Altay, bu maça savunmacısı İbrahim Öztürk ve sol kanat oyuncusu Erhan Çelenk’ten mahrum olarak çıkacak.

Başakşehir ve Galatasaray gibi iki güçlü ekip karşısında sahadan 1 puanla ayrılmayı başarsa da kendi seviyesindeki takımlar karşısında ciddi problemler yaşayan Mustafa Denizli’nin takımı, teknik direktörüne göre toplamda 50 puan toplayabilecek güce bir sahip takım.

Altay, 18 haftada aldığı sonuçlar neticesinde topladığı 18 puanla ligin 16’ıncı sırasında yer alıyor.