Gündem Hakan Çalhanoğlu

Posted by

Inter’in Türk futbolcusu milli oyuncumuz Hakan Çalhanoğlu yaptığı açıklamalarla bir anda en çok konuşulan isim oldu.

Sezon başında Milan’dan o sezonun şampiyon takımı Inter’e transfer olan futbolcu Serie A’da şampiyonluk yaşamak istediğini söylemişti. 2017 18 futbol sezonu başında Almanya’nın Bayern Leverkusen takımından İtalyan devi Milan’a 20 milyon avronun üzerinde bir bonservis bedeliyle transfer olmuştu.4 sezon boyunca Milan forması giyen oyuncu sözleşmesinin bitiminin ardından sözleşme uzatma teklifini reddetmiş ve Milan’ın ezeli rakibi Inter’e bedelsiz olarak transfer olmuştu.

Geride bıraktığımız 2021 22 futbol sezonunda İtalya Serie A’da şampiyon Hakan Çalhanoğlu’nun takımı Inter değil, şampiyonluk için bedelsiz olarak ayrıldığı eski takımı Milan oldu. Bu şampiyonluğun ardından Halkan Çalhanoğlu ismi, hem İtalya basınında hem de sosyal medyada fazlasıyla yer bulmuştur. Futbola hasret kaldığımız şu zamanlarda Hakan Çalhanoğlu yaptığı açıklamalarla bir kez daha gündem oldu.

Hakan Çalhanoğlu 1

Önce Ibrahimoviç’e Çattı

Hakan Çalhanoğlu’nun söyledikleri arasında en çarpıcı olanlar eski takım arkadaşı süper star Ibrahimoviç’e yönelikti. İsveçli yıldızın şampiyonluğun ardından takımdan ayrılmasıyla ilgili kendisine yönelik iğneleyici sözlerine karşılık şu ifadeleri kullandı Hakan; “Adam 40 yaşında, ben 40 yaşında olsam bunu yapmam. 18 yaşında değilsin ki. İlgi çekmeyi seviyor, şu an bunlarla yaşıyor zaten. Hiç katkısı yoktu bu sene, hiç oynamadı. Ama taraftarın ilgisini çekmek için her şeyi yapıyor. Benim hiç umurumda değil, hiç takmıyorum böyle şeyleri.”

İbrahimoviç’e yönelik bu sert sözlerinin ardından ise Türk futbolu ve futbolcuları hakkında da samimi sözler söyledi Çalhanoğlu. Türkiye’nin şu anda en yetenekli oyuncusunun Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler olduğunu söyleyen Hakan Çalhanoğlu, Arda Güler ile de konuştuğunu ve ona mutlaka Avrupa’ya gitmesi gerektiği tavsiyesinde bulunduğunu anlattı. Türk milli takımındaki pek çok futbolcunun Avrupa piyasasında hak ettiği değeri görmediğini iddia eden milli oyuncu Cengiz, Çağlar, Uğurcan gibi oyuncuların 30 milyon avronun üzerinde bonservis bedellerini hak ettiğini düşündüğünü belirtti.

Hakan Çalhanoğlu 2

Galatasaraylı Hakan Çalhanoğlu

Daha önce basına yansıyan pek çok demecinde de Galatasaraylı olduğunu açıkça ifade eden Hakan bunu bir kez daha altını çizerek vurguladı.  “Çocukluğum Galatasaray’la kupa kazanmanın hayaliyle geçti. İnsan o formayı giymeyi hayal ediyor. Ne zaman, nasıl olur bilmem. Galatasaray taraftarı benim Galatasaraylı olduğumu biliyor. Bunu her zaman dile getirmek istemiyorum. Çünkü sürekli Galatasaray’a transfer haberim çıkıyor ve olmayınca hayal kırıklığı yaşıyorlar. Evet, geçen sene böyle bir ihtimal vardı, temas kuruldu. Ama bu sene ve gelecek sene kesinlikle olmayacağını düşünüyorum. Ama ondan sonrası için ümitlenebilirler. Çünkü kontratım bitmiş olacak. Her şeye açık olacağım. Onlar takımı desteklemeye devam etsinler. Ultraslan’da çok arkadaşım var, onlar şimdi sevinirler. Biz Cimbom’luyuz.”

Beşiktaşlı Rıdvan Yılmaz‘ın da transfer olduğu Almanya’da çok başarılı olacağına inandığını belirten milli yıldız Fatih Terim‘e büyük bir hayranlığı olduğunu ve Bodrum’a gittiğinde mutlaka hocanın yanına uğrayacağını da sözlerine ekledi.