Çaykur Rizespor Göztepe için Hazırlıklar Başladı

Posted by

Çaykur Rizespor, cumartesi günü kendi sahasında Göztepe’yi ağırlayacak. Çaykur Rizespor Göztepe maçı için hazırlıklara başladı. Çaykur Rizespor deplasmanda oynadığı ve 2-1 mağlup olduğu Fatih Karagümrük maçı sonrasında cumartesi günü kendi sahasında Göztepe ile karşılaşacak.

Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü olan Hasan Yavuz Bakır, üst üste alınan 2 yenilgiyle her şeyin bitmediğini vurgularken, “Göztepe maçıyla çıkışa geçeceğiz. Sekiz günde 3 maç oynayacağız. Bu maçları kazanıp kendimize geleceğiz” açıklamalarında bulundu.

Mehmet Cengiz Tesisleri’nde gerçekleşen antrenmanda pas çalışması ve minyatür kale ile maç yapan futbolcular antrenmanda dar alanda çift kal maç yaparak antrenmanı sonlandırdı.

Karagümrük maçında oynayan futbolcular ise diğer futbolcular ayrı bir şekilde salonda çalışma yaptı. Daha sonra düz koşu yaparak antrenmanlarını tamamladılar.

Lige iyi bir başlangıç yapan fakat Galatasaray ve Fatih Karagümrük takımlarına yenilen Çaykur Rizespor kendi evinde oynayacağı Göztepe maçını kazanmak için sıkı bir şekilde çalışıyor.

Teknik direktör Tomas ise Göztepe maçında yeniden çıkışa geçeceklerine inandıklarını belirterek, “İki haftadan ders çıkarıp bu maç ile beraber yeniden çıkışa geçeceğiz, takımıma güveniyorum” dedi.

“Sekiz günde 3 maç kazanacağız.”

Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü olan Hasan Yavuz Bakır, üst üste alınan 2 yenilgiyle her şeyin bitmediğini vurgularken, “Göztepe maçıyla çıkışa geçeceğiz.

Sekiz günde 3 maç oynayacağız. Bu maçları kazanıp kendimize geleceğiz” açıklamalarında bulundu.

Galatasaray maçındaki kötü oyun sonrasında bunu Fatih Karagümrük maçında telafi etmek istediklerini fakat başaramadıklarını belirten Hasan Yavuz Bakır, “Bu iki maçı kazansak ilk beşin içinde olurduk ama bunu yapamadık.

Şimdi önümüzde Göztepe ve Trabzonspor ile ligde, Eskişehirspor ile Ziraat Türkiye Kupası‘nda oynayacağız.

Sekiz gün içinde oynayacağımız bu üç mazı kazanıp kendimize geleceğiz. Taraftarlarımızı son iki maçta aldığımız yenilgilerle üzdük.

Bu sonuçları telafi edecek gücümüz var. Sekiz günde 2 lig, 1 kupa maçı oynayacağız. Üç maçı da kazanıp kendimize geleceğiz” ifadelerini kullandı.

“Çok daha iyi yerlerde olacağız.”

​Kadrolarında bulunan oyuncularının kalitelerinin takımın şuan bulunduğu noktadan çok daha yukarıda olduğunu belirten Bakır, , “Bizim kadro kalitemiz önümüzdeki üç maçı alacak seviyededir.

Kaliteli oyuncularımız var ama futbolda bazen istediğin olmuyor. Son üç maçta kötü oyun sergiledik ama bu böyle devam etmeyecek. Çok daha iyi yerlerde olacağız” diye konuştu.