GÖZTEPE 1 – 1 ADANA DEMİRSPOR

Posted by

Süper Lig’in 19. Haftasında sarı kırmızılı takım Göztepe kendi sahası Gürsel Aksel Stadyum’ unda mavi şimşekler Adana Demirspor ‘u konuk ettiler.

Karşılaşma sonun da iki takım da buldukları goller ile karşılaşma 1 – 1’ lik skor ile sonuçlanarak iki takım da sahadan 1’ er puan ile ayrıldılar.

Konuk ekip mavi şimşekler Adana Demirspor karşılaşmanın 16’ dakikasında yıldız oyuncusu M. Balotelli ile 1 – 0 öne geçtikleri karşılaşmada ilk yarıyı da önde tamamladılar.

İkinci yarı da ise sarı kırmızılı ev sahibi takım Göztepe karşılaşmanın 78’ dakikasında yaptığı baskı sonucunda Adana Demirspor’da ( K K )J. Rassoul’ un kendi kalesine attığı gol ile karşılaşmaya 1 – 1 ‘lik denge sağlanmış oldu.

Karşılaşma sonun da sarı kırmızılı ev sahibi takım Göztepe süper lig de ki puanını 15’ e çıkaran takım rakiplerinin kaybettiği haftada 3 puan alamayarak büyük fırsatı da kaçıran takım lig de 19. Sırada ilk yarıyı kapattılar.

Konuk takım mavi şimşekler Adana Demirspor ise rakibi karşısında aldığı 1 puan ile 30’ a yükselttikleri puanları ile sezonun ilk yarısını 6. Sırada yer alarak kapadılar.

İKİ TAKIMDA 3 PUAN İÇİN ÇIKTIKLARI SAHADAN 1 PUAN İLE AYRILDILAR

Süper lig de ilk yarının son karşılaşmalarından en tempolu maçlardan birsine sahne olan Göztepe ve Adana Demirspor 3 puan için çıktıları karşılaşmadan 1’ er puan ile ayrılarak sezonun ilk yarısını kapamış oldular.

Ev sahibi sarı kırmızılı takım Göztepe ‘ de genç teknik adam Nestor El Maestro sahaya, İrfan Can – Kerim, Arslanagic, Atınç, Wilker, Berkan, Nwobodo, Soner Aydoğdu, Tijanic Lourency ve A. Jahovic ilk 11’ i ile sahaya çıktılar.

Konuk takım Adana Demirspor ‘ da ise Vincenzo Montella sahaya, Muric – Tarık Çamdal, Samet, Tayyip, Kaan, Gökhan, Stamboli, Yunus Akgün, Bjarnason, Vargas ve M. Balotelli ilk 11’ i ile sahaya çıktılar.

BALOTELLİ’DEN MUHTEŞEM GOL

Zorlu karşılaşmada konuk takım da ilk golü atan yıldız isim M. Balotelli haftanın en güzel gollerinden birisine imza attı.

Karşılaşmanın ilk yarısında 16’ dakikada Göztepe kalecisi İrfan Can Eğribayat’ın uzaklaştırmak istediği top rakip oyuncu Yunus Akgün’ de kalan top da pasına harika bir vuruş yapan yıldız isim M. Balotelli ceza sahası dışından attığı gol ile takımını 1 – 0 öne geçirmişti.

GÖZTEPE’NİN BASKISI RAKİBE HATA YAPTIRDI

Ev sahibi takım geri düşmelerine rağmen rakibi üzerinde büyük bir baskı oluşturan sarı kırmızılı takım Göztepe 78’ dakikada beraberlik golünü buldular.

Rakibine baskısı ile bunaltan özellikle Obinna bugün ki orta sahada yaptığı baskı ve pres ile toplu driplingleri ile takımına golü getirdi.

Golde de payı çok olan oyuncu rakip ceza sahası içine kadar taşıdığı top Obinna’  nın ayağında fazla açılmıştı. O sırada oher Rassoul, topu almak için kalesinden çıkan Muric’i görmedi ve attığı geri pas kendi ağlarına giderek maçta dengeyi sağlamıştı.