GOL DUELLOSUNDA KAZANAN RİZESPOR

Posted by

Frapor TAV Antalyaspor’un evinde Çaykur Rizespor’u konuk ettiği mücadele adeta gol düellosuna sahne olurken konuk ekip Çaykur Rizespor mücadeleyi 3-2 kazanmayı başardı. Ev sahibi Fraport TAV Antalyaspor’da golleri atan oyuncular 32’de Veysel Sarı ve 87’de Edinaldo Gomes Pereira olurken konuk ekibe 3 puanı getiren goller ise 3. dakikada İsmail Köybaşı, 5. dakikada Fernando Henrique Boldrin ve 65. dakikada Erik Sabo’dan geldi.

Karşılaşma sonunda Alınan 3 puanın ardından 3 maçtır 3 puan hasreti çeken Konuk ekip Çaykur Rizespor puanını 39’a yükseltmeyi başarırken 13. sırada kendine yer buldu. Ev sahibi Fraport TAV Antalyaspor ise son 4 karşılaşmada 3. kez yenilerek 42 puanda kalmaya devam etti ve 11. sırada kaldı. 36. hafta mücadelelerinde Çaykur Rizespor DiDi stadyumunda İttifak Holding Konyaspor’u ağlayacakken, Fraport TAV Antalyaspor ise bu sezonun flaş ekibi Akataş Hatayspor deplasmanında boy gösterecek.

FRAPORT TAV ANTALYASPOR’UN LİG PERFORMANSI

Süper Ligde oynamış olduğu 34 karşılaşmanın ardından 11. sırada yer alan ev sahibi Fraport TAV Antalyaspor 9 kez 3 puanı hanesine yazdırarak karşılaşmadan ayrılırken 15 mücadelede rakipleri ile 1’er puanı hanesine yazdırdı ve 10 karşılaşmada ise rakibine üstünlük kuramayarak mağlup olmaktan kaçınamadı.

Kırmızı beyazlı Antalya temsilcisi rakip filelere tam 34 gol bırakırken kendi ağlarında görmüş olduğu 44 gole mani olamadı ve -10 gol averajına sahip. Fraport TAV Antalyaspor oynadığı 34 karşılaşmanın ardından 42 puan ile 11. sırada bulunuyor.

ÇAYKUR RİZESPOR’UN LİG PERFORMANSI

Süper Ligde oynamış olduğu 33 karşılaşmanın ardından 13. sırada yer alan ev sahibi Çaykur Rizespor 9 kez 3 puanı hanesine yazdırarak karşılaşmadan ayrılırken 12 mücadelede rakipleri ile 1’er puanı hanesine yazdırdı ve 12 karşılaşmada ise rakibine üstünlük kuramayarak mağlup olmaktan kaçınamadı. Yeşil Mavili Karadeniz temsilcisi rakip filelere tam 39 gol bırakırken kendi ağlarında görmüş olduğu 51 gole mani olamadı ve -12 gol averajına sahip. Çaykur Rizespor oynadığı 33 karşılaşmanın ardından 39 puan ile 13. sırada kendine yer buluyor.