Gençlerbirliği Sahasında Göztepe’yi Konuk Edecek

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında Gençlerbirliği, 11 Mayıs Salı günü kendi sahasında Göztepe’yi konuk edecek. İki takım arasındaki bu mücadele Eryaman Stadyumu’nda ve saat 20:30’da başlayacak. Bu karşılaşmayı hakem Suat Arslanboğa yönetecek. Hakem Suat Arslanboğa’nın yardımcılıklarını ise İsmail Şencam ve Kamil Çetin yapacak. Bu mücadele beIN CONNECT ekranından naklen olarak yayınlacak.

Hatırlanacağı üzere Süper Lig’in birinci yarısında oynanan ilk maçı konuk takım Göztepe, 4 – 0’lık skorla kazanan taraf olmuştu. Bu maç öncesinde konuk takım Göztepe, Süper Lig’de şimdiye kadar toplamış olduğu 51 puan ile 10. Sırada bulunuyor. Öte yandan ev sahibi Gençlerbirliği ise Süper Lig’de şimdiye kadar toplamış olduğu 35 puan ile 20. Sırada yer alıyor.

Gençlerbirliği ve Göztepe’nin Muhtemel 11’leri

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında oynanacak olan maçta Gençlerbirliği ile Göztepe kozlarını paylaşacak. Konuk takım Göztepe’nin rakibi Gençlerbirliği karşısında Arda Özçimen, Alpaslan Öztürk, Atınç Nukan, Kerim Alıcı, Berkan Emir, Nwobodo, Yalçın Kayan, Soner Aydoğdu, Halil Akbunar, Ndiaye ve Jahovic 11’i ile maça başlaması bekleniyor.

Öte yandan ev sahibi Gençlerbirliği’nin konuk takım Göztepe karşısında ise Nordfeldt, Arda Kızıldağ, Diego Angelo, Johansson, Polomat, Hüseyin Seyhan, Soner Dikmen, Sefa Yılmaz, Piris, Ayite ve Stancu 11’i ile karşılaşmaya başlaması bekleniyor. Ayrıca bu maç öncesinde konuk takım Göztepe, Süper Lig’de dış sahada oynamış olduğu 19 maçtan 5 galibiyet, 7 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı. Öte yandan ev sahibi Gençlerbirliği ise Süper Lig’de iç sahada oynamış olduğu 19 maçta 5 galibiyet, 5 beraberlik ve 9 mağlubiyet aldı.

Gençlerbirliği ve Göztepe’nin Form Durumu

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında Gençlerbirliği ile Göztepe karşı karşıya gelecek. Bu maç öncesinde konuk takım Göztepe, Süper Lig’de oynadığı son 5 maçtan 1 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldı. Öte yandan ev sahibi Gençlerbirliği ise Süper Lig’de oynadığı son 5 maçtan 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldı. Gençlerbirliği bu maçı kazanmak zorunda. Son iki hafta puan kaybetme lüksü olmayan Gençlerbirliği’nin beraberlik sonucu bile almaması gerekiyor.