Gedson Fernandes Olay Oldu

Posted by

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında Beşiktaş’ın Benfica’dan transfer ettiği ve sezon sonuna kadar Çaykur Rizespor’a kiraladığı Gedson Fernandes resmi olarak Beşiktaş’ta.

Gedson Fernandes ile Beşiktaş geride kalan 2021 22 futbol sezonunun ara transfer döneminde anlaşmıştı. Gedson oldukça karmaşık bir transfer dönemine konu olmuştu. Daha önce Galatasaray’da kiralık olarak forma giyen ve hem kulübe bağlılığı hem de yetenekleriyle taraftarların sevgilisi olan Gedson Fernandes sezon sonu kulübü Benfica’ya geri dönmüştü. Oyuncunun Galatasaray’ı, Galatasaray’ın da oyuncuyu istemesine rağmen transfer bir türlü gerçekleşmemiş ve oyuncu 2021 22 futbol sezonuna Benfica’da başlamıştı.

Gedson Fernandes 1

Benfica’da kadroya alınmayan Gedson Fernandes için sezon boyu Galatasaray ısrarcı olmuş ve devre arasında Gedson’un transferi için yine girişimlere başlanmıştı. O dönem her gün spor basınında Gedson Fernandes ile Galatasaray’ın anlaştığı, kulüpler arasındaki görüşmelerin devam ettiği yazılıp çiziliyordu. Bu transfer için bitti bitecek denirken sürpriz bir gelişme yaşandı ve Beşiktaş’ın da Gedson Fernandes için devreye girdiği söylendi. Pek çok Galatasaray taraftarı bunun asparagas bir haber olduğunu, Gedson Fernandes’in zaten Galatasaray’ı istediğini düşünüyor ve söylüyordu. Fakat kısa süre sonra haberlerin asparagas olmadığı ortaya çıktı. Beşiktaş son yılların en büyük transfer çalımlarından birine imza atarak Gedson Fernandes’i Galatasaray’ın elinden kapmayı başardı. Benfica ve Gedson Fernandes ile oldukça ilginç bir anlaşmaya imza atan siyah beyazlı ekip Gedson’u sezon sonuna kadar Rizespor’a kiraladı.

Rizespor Forması ile Galatasaray’a Gol

Galsatasaray taraftarı hem bu transfer çalımının acısını hem de kendilerine göre Gedson Fernandes’in ihanetini unutmak için oyuncunun zaten Benfica’da da yedek kaldığını, formsuz olduğunu söylemeye başlamıştı ki Gedson Rizespor formasını ilk giydiği maçta sahanın en çok top çalan oyuncusu oldu. Galatasaray ise geçtiğimiz sezon boyu top çalma becerisi yüksek, tempolu bir orta saha oyuncusu sıkıntısı yaşamıştı. Ancak Galatasaray taraftarının derdi bununla da bitmedi. Tüm bunların üzerine Gedson Fernandes Galatasaray maçında Galatasaray ağlarına muhteşem bir gol attı. Maçı Galatasaray 4 2 kazanmış olsa da Gedson Fernandes’in Galatasaray orta sahasını çok zorlaması ve attığı nefis gol galibiyetin biraz tadını kaçırmıştı.

Gedson Fernandes 2

Göndermeli Gedson Fernandes Paylaşımı

Sezonun bitmesiyle beraber her takım kendi gelecek sezon hazırlıklarına odaklanmışken, Galatasaray başkanlık seçimi ve ardından yeni teknik direktör gündemiyle meşgulken Fernandes transferi de unutulup gitti. Ancak Beşiktaş, yaptığı bir hamle ile bu transfer çalımını bir kez daha Türk spor gündemine taşımayı bildi.

Gedson Fernandes’in Rizespor ile olan kiralık kontratının bitmesinin ardından yeni sezon için oyuncuyu kadrosuna katan Beşiktaş bir video eşliğinde bu transferi duyurdu. Videodaki bir detay ise Galatasaraylıları çıldırtacak cinstendi. Videoda Fernandes’in Rizespor forması ise Galatasaray’a atmış olduğu gol bir sanat eseri olarak lanse ediliyordu. Beşiktaşlılar bu paylaşımı çok beğenirken Galatasaraylı taraftalar da bunu çocukça bulduklarını ifade ettiler.