Galatasaray’ın Yeni Antrenörü Ekrem Memnun

Posted by

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nın yeni baş antrenörü Ekrem Memnun oldu. Memnun görevini sezon sonunda kadar sürdürecek.

Kötü bir sezon geçiren Galatasaray’da takımın başına Ekrem Memnun getirildi. Anlaşma haberi takımın resmî web sitesinden yuvana hol geldin Ekrem Memnun ifadeleri ile kamuoyuna duyuruldu.

16 Temmuz 1969 doğumlu Ekrem Memnun, 1988 yılında Galatasaray altyapısında yardımcı antrenörlüğe başladı ve böylece profesyonel kariyerinin ilk adımlarını atmış oldu.

Milli Takım ile Olimpiyatlara Gitti

Basketbol kariyerine Galatasaray takımının alt yapısında başlayan Ekrem Memnun Galatasaray Kadın takımı ile büyük başarılara imza atmıştır. Aynı şekilde Erkek Basketbol takımını da iyi bir şekilde yükseltmesi ve önemli başarılara daha imza atması kendisinden bekleniyor.

Galatasaray kadın takımı, Ekrem Memnun yönetiminde Euroleague Women’da bir şampiyonluk, bir de üçüncülük elde etmeyi başardı. Sarı kırmızılı kadın ekibi aynı dönemde, 3 Türkiye Ligi, 3 Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 2’de Türkiye Kupası kazanmayı başardı ve döneme adını altın harflerle yazdırdı.

Başarılı teknik adam daha önce A Milli Kadın Basketbol Takımı ile 2016 Rio Olimpiyat oyunlarında görev aldı. 2016 Rio Olimpiyatlarında Milli takımımız çeyrek finallerde elenmişti.

Ligin yedinci haftasında Galatasaray Erkek Basketbol takımının baş antrenörü Ertuğrul Erdoğan ile yollarını ayıran Galatasaray’da takımın başına Ömer Uğurata getirilmişti. Kasım ayından itibaren görev yapmaya başlayan Ömer Uğurata sözleşmesi bir süre sonra feshedildi.

Ardından Galatasaray Erkek Basketbol takımı yeni baş antrenörü olarak Ekrem Memnu’nu seçti ve anlaşma imzalandı.

Galatasaray Erkek Basketbol ekibi ING Basketbol liginde şimdiye kadar 16 maça çıktı. 16 maçta 5 galibiyet, 11 mağlubiyet alarak 15. Sırada yer alıyor.

Ekrem Memnun Kimdir?

16 Temmuz 1969 doğumlu Ekrem Memnun, 1988 yılında Galatasaray altyapısında yardımcı antrenörlüğe başladı ve böylece profesyonel kariyerinin ilk adımlarını atmış oldu.

Daha sonra Ekrem Memnun, 1992’de Yıldırımspor’da görev aldı. Ekrem Memnun 3 sezon sonra sarı-kırmızılı takıma yardımcı antrenör olarak döndü.  Tecrübeli çalıştırıcı, 1996-2002 yılları arasında Galatasaray Kadın Basketbol takımının baş antrenörlüğüne getirildi.

Ekrem Memnun, 2002 yılında Erman Kunter yönetimindeki Galatasaray’da; 2005 yılında Anadolu Efes’i çalıştıran Oktay Mahmuti’nin yardımcısı olarak yardımcı antrenör konumunda bulundu. Deneyimli teknik adam 2008’de Darüşşafaka’nın baş antrenörlüğünü yaptı.