Galatasaray’ın Sezon Sonu Transfer Çalışmaları

Posted by

Galatasaray’da sezonun tamamlanmasının ardından gözler seçimli genel kongreye çevrilmiş durumda. Bir yandan adaylığını açıklayan isimler diğer yandan aday olması beklenen kişiler derken seçime az bir süre kaldı. Öte yandan takımın teknik direktörü Fatih Terim hem etik gereği hem de sözleşmesinin bitmesine az bir süre kaldığı için görevini geçici olarak bıraktı.

Fakat tecrübeli teknik adam özellikle kulübün transfer çalışmaları anlamında diğer kulüplere nazaran geride kalmaması için gelecek sezonun kadro yapılanması adına bir rapor sundu. Sarı kırmızılı yönetimin bu rapor doğrultusunda çalışmalarını sürdüreceği öğrenildi.

Galatasaray’da Johan Vasquez Sesleri

Sarı kırmızılı kulüp Galatasaray devam eden seçimli genel kongre ile birlikte gelecek sezon için transfer çalışmalarını sürdürmeye çalışıyor. Bilindiği üzere teknik direktör Fatih Terim geçici olarak görevini bıraktı fakat görevinden ayrılmadan önce özellikle transferler hakkında bir rapor hazırladı. Teknik direktör Fatih Terim ve scout ekibinin uzun süredir takip ettiği bir futbolcu ortaya çıktı. Sarı kırmızılıların transfer etmek istediği bu oyuncunun stoper mevkinde oynadığı öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde yeni sözleşme imzalanan Marcao’ya partner olması planlanan oyuncunun ise Meksika’nın Pumas UNAM takımında oynayan Johan Vasquez olduğu ifade edildi. 22 yaşındaki sol ayaklı stoper için olumlu raporlar gelmeye devam ediyor. Öte yandan gelen bir başka bilgiye göre ise Galatasaray’da Abdürrahim Albayrak’ın bu transfer için oyuncunun kulübüyle görüşmelere başladığı öğrenildi.

Johan Vasquez’in Forma Giydiği Kulüpler

Futbolculuk kariyerine Johan Vasquez, 2017 – 2018 sezonunda Meksika’nın Cimarrones takımında başladı. Burada 1 sezon oynayan Johan Vasquez, 31’i ilk 11 olmak üzere 33 maçta sahaya çıktı. Daha sonra 22 yaşındaki futbolcu, 2018 – 2019 sezonda Meksika’nın bir başka takımı Monterrey’e transfer oldu. Burada toplamda 26 maça çıkan Meksikalı futbolcu, 1 kez gol sevinci yaşadı. 2019 – 2020 sezonunda ise bir başka Meksika takımı olan Pumas UNAM’a transfer olan Johan Vasquez, burada 2 sezon oynadı. Bu 2 sezon boyunca 48’i ilk 11 olmak üzere toplamda 49 resmi maça çıkan Johan Vasquez, 2 gol atıp 2 de asist yaptı.