GALATASARAY’IN GENÇ YETENEĞİNİN KULÜBEDE OLMASININ NEDENİ

Posted by

Süper Lig’de ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş ile kıran kırana bir savaşım veren ve rakiplerinin geride bırakarak Liderlik koltuğunda oturan Sarı Kırmızılı takım Galatasaray’da sezonun bir ihtimal de en flaş isimlerinden biri de Taylan Antalyalı.

Performansı ile hem teknik heyetin aynı zamanda taraftarın gözüne giren star futbolcunun son maçlarda yedek kalması ise büyük hayret yaratmıştı. Cimbom’da Taylan Antalyalı ile alakalı reel ortaya çıktı.

Süper Lig’de öncesiz rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş ile kıran kırana bir savaşım veren ve rakiplerinin geride bırakarak Liderlik koltuğunda oturan Sarı Kırmızılı takım Galatasaray’da sezonun flaş adı olan Taylan Antalyalı’nın Kasımpaşa, Alanyaspor ve Erzurumspor maçlarında yedek kalması kafaları karıştırdı. Fatih Terim’in bu maçlarda Etebo’yu tercih etmesi birçok iddiayı da gündeme taşıdı.

İMPARATOR’UN YEDEK BIRAKTIĞI SANILIYORDU

Bazı kesimler genç yıldızın biçim durumundan ötürü önder Galatasaray’ın İmparator lakaplı teknik direktörü Fatih Terim’in bu şekilde bir karar aldığını belirtirken, birtakım kesimler tecrübeli hocanın ayakları yere bassın diye yedek bıraktığı yorumlarını yapmıştı.

SIR PERDESİ ARALANDI

Ancak genç yıldızla alakalı reel ortaya çıktı. Taylan’ın şu an pubis sakatlığı yaşadığı, sakatlığın başlangıç evresinde olmasından ötürü azca vakit verilerek riske edilmediği belirlendi. Sürekli test altında tutulan Taylan’ın sıhhat kurulundan müspet rapor gelmesi niteliğinde yine 11’e döneceği anlatım ediliyor.

Pubis futbolcular için en tehlikeli ve en kurnaz sakatlıklardan birisi olarak kabul ediliyor. Kasık bölgesinde görülen aşırı zorlamaya dayalı sakatlıklarından önde gelen pubiste uyluk iç yan kaslarının kasığa yapıştığı bölgede ağrı ile sakatlık hissedilir.

Bu bölgede hem karın kasları aynı zamanda uyluk iç yan kasları kasıkta pubis ismi verilen kemiğe yapışırlar. Futbolcunun bu durumda oynaması niteliğinde sakatlığın boyutu artar ve oldukça daha tehlikeli bir konum alabilir.

Süper Lig’de öncesiz rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş ile kıran kırana bir savaşım veren ve rakiplerinin geride bırakarak Liderlik koltuğunda oturan Sarı Kırmızılı takım Galatasaray’da sezonun flaş adı olan Taylan Antalyalı’nın Kasımpaşa, Alanyaspor ve Erzurumspor maçlarında yedek kalması kafaları karıştırdı. Fatih Terim’in bu maçlarda Etebo’yu tercih etmesi birçok iddiayı da gündeme taşmıştı.