GALATASARAY’IN GALİBİYET HASRETİ BİTTİ

Posted by

ING Basketbol Süper Ligi kapsamında oynanmış olan 25. Hafta mücadelesinde sarı kırmızılı ekip Galatasaray konuk etmiş olduğu Bahçeşehir Kolejini,11 sayı farkla 101-90 mağlup etmeyi başardı ve 5 maç aradan sonra parkeden galip ayrıldı.

İçerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle sıkıntılı bir süreç yaşayan sarı kırmızılı ekip Galatasaray’ın 5 mücadeledir mağlup olma serisi bitti. Sarı Kırmızılı ekip ING Basketbol Süper Ligi kapsamında 8. Galibiyeti hanesine yazdırırken konuk ekip Bahçeşehir Koleji ise parken 17. Kez mağlup ayrılan taraf oldu.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Mücadeleye Motum’un göstermiş olduğu harika performans ile hızlı başlayan ev sahibi ekip Sarı Kırmızılılar skor anlamında 11-6 önde olsa da konuk ekip Stimac’ın bulmuş olduğu basketler ile yakaladığı 6-0’lık seri ile skora dengeyi getirmeyi başardı.

İlk Çeyreğin son anlarında Crawford ve Jackson ikilisinin etkin oyunu sayesinde 10-0’lık seri yakalayan sarı kırmızılı ekip Galatasaray karşılaşmanın ilk periyodunu 11 sayı fark ile 32-21 önde kapatmayı başardı. İkinci periyotta mücadele başa baş devam ederken sarı kırmızılı ekip farkı korumasını bildi ve molaya 12 sayılık fark ile 43-31 önde girmeyi başardı.

İlk devrenin sonuna yaklaşılan dakikalarda savunmada yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle skorun tek hanelere inmesine engel olamayan sarı kırmızılı ekip soyunma odasına 5 sayılık fark ile 52-47’lik skor üstünlüğü ile gitmiş oldu.

İKİNCİ DEVRE

İkinci devreye harika başlayan konuk ekip Bahçeşehir Koleji 6-2’lik seri yakalamasının ardından farkı bire indirmeyi başararak skoru 54-53’e getirdi.

Dengeli geçen 3. Periyotta sarı kırmızılı ekibin yetenekli oyuncuları Jordan Crawford ve Göksenin Köksal’ın yapmış olduğu katkılarla ipleri tekrar eline alan Sarı Kırmızılı eki Galatasaray son çeyreğe 7 sayılık fark ile 72-65 üstün girmeyi başardı.

Harika bir mücadeleye sahne olan son çeyrekte Pierre Jackson ile çeyreğe hızlı başlamış olan sarı kırmızılı ekip, Jordan Crawford’un ekstra katkısı ile farkı çift hanelere tekrar taşımayı başarırken farkı 10 sayıya çıkartarak skoru 79-69’a getirdi. Konuk ekip oyuncusu Deniz Kılıçlı yapmış olduğu sportmenlik dışı faulün devamında oyundan atıldı.

Hücumda iyi bir form grafiği çizmeye devam eden Pierre Jackson ile şahlanan Galatasaray Karşılaşmayı 11 sayı fark ile 101-90 kazanmayı başardı ve 5 maçın ardından parkeden galibiyet ile ayrıldı.