Galatasaray’dan Bir 3 Puan Daha

Posted by

Sarı kırmızılı Galatasaray deneyimli teknik direktörü Okan Buruk ile başarıdan başarıya koşuyor. Geçen sezonun psikolojik ağırlığını çabuk üzerinden atmayı başaran Galatasaray bu sezon beklentileri karşılamaya devam ediyor. Altı hafta boyunca 6 karşılaşma oynayan Galatasaray henüz bay geçmedi. 6 haftada 4 galibiyet 1 beraberliğe imza atan Galatasaray toplam puanını da 13’e çıkarmayı başardı. Sarı kırmızılılar şu ana kadar Süper Toto Süper Ligde sadece Giresunspor’a kaybetti. Giresunspor karşılaşmasından alınan 1-0’lık yenilgi sonrası Galatasaray’da bazı oyuncular çokça eleştirilmişti.

Süper Toto Süper Ligin altıncı haftasını Galatasaray galibiyetle kapatmayı başardı. Özellikle istekli ve hırslı oyunuyla beğenileri toplamayı başaran sarı kırmızılılar Süper Ligin altıncı haftasında Kasımpaşa’ya konuk oldu. Yüksek pres ile Kasımpaşa’yı kendi yarı sahasına hapsetmeye çalışan Galatasaray maçı 3-2 kazanmayı başardı. 1-0 geri düştüğü karşılaşmada 3 gol atmayı başaran Galatasaray hanesine 3 puan yazdırdı.

Kerem Aktürkoğlu Galatasaray’dan Ayrılacak mı?

Galatasaray’da Kerem Aktürkoğlu krizi devam ediyor. Takımdan ayrılıp ayrılmayacağı netlik kazanmayan Kerem Aktürkoğlu Süper Toto Süper Ligin ilk beş haftasında karşılaşmalarda gösterdiği performans ile sürekli eleştirilmişti. Bu eleştirileri adeta sustururcasına Kerem Aktürkoğlu Kasımpaşa karşısında adeta şov yaptı.

İlk yarısı 1-1 biten Kasımpaşa Galatasaray karşılaşmasının ikinci yarısına Kerem Aktürkoğlu adeta damga vurdu. İkinci yarıda 2 gol atmayı başaran Kerem Aktürkoğlu adeta takımına can suyu oldu. Jeneriklik gollere imza atan Kerem Aktürkoğlu takımına üç puanı kazandırdı.

Kerem attığı 2 golden sonra takım arkadaşları ile kendi taraftarı önünde klasik sevincini yaptı. Özellikle Gomis ile birlikte sevincini yaşayan Kerem Aktürkoğlu’nun Kasımpaşa karşısındaki performansı çok beğenildi.

Kasımpaşa Galibiyetin Kıyısından Döndü

Süper Toto Süper Lige kötü başlayan Kasımpaşa ekibinde teknik direktör Şenol Can dönemi yaşanıyor. Şenol Can hocanın teknik kaptan olmasından sonra oyun düzenini daha iyi oturtan Kasımpaşa geçtiğimiz iki hafta karşılaşmalarında sahaya beğenilen bir performans ortaya koymuştu.

Süper Lige kötü bir başlangıç yapan Kasımpaşa ekibi Süper Ligin altınca haftasında kendi sahasında Galatasaray’ı konuk etti. Dakika 16’da Bahoken’in kafa golü ile Galatasaray karşısında öne geçmeyi başaran Kasımpaşa bu avantajı fazla sürdüremedi. Bahoken’in golüne Gomis dakika 20’de şık bir dokunuş ile cevap verdi. Karşılaşmanın ilk yarısında başka gol sesi çıkmadı. İlk yarı taraflar için 1-1 eşitlikle sonuçlandı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında ise Galatasaray Kerem Aktürkoğlu ile 2 gol bularak dakika 69’da skoru 3-1’e getirdi. Kerem gollerine karşılık Kasımpaşa’nın cevabı dakika 90’da Sadık Çiftpınar’ın kafa golü ile geldi. Karşılaşma toplam 5 golle birlikte Galatasaray lehine 3-2 sonuçlandı.