Galatasaray’da Tedbir Şoku

Posted by

Tarihinin en kötü dönemlerinden birini yaşamaya devam eden Galatasaray’ın gündeminde her gün bir başka haber bomba etkisi yaratmaya devam ediyor. Sarı Kırmızılı takımın 2021’in Haziran ayında seçilen başkanı Burak Elmas’ın ibra edilmemesi sonrasında bir kez daha başkanlık seçimine hazırlandığı bu süreçte Valilik tarafından açılan ihtiyati tedbir kararı davası haklı bulundu ve seçim yolu tıkandı. Bununla birlikte Aslan’da nasıl bir formülün bulunacağına dair pek çok ihtimal ortaya atılıyor.

Bitmez Tükenmez Çile

Bu sezon tarihinin en kaotik ve en kötü dönemlerinden birini yaşayan Galatasaray’da hemen hemen hiçbir şey yolunda gitmemeye devam ediyor.

Sezona Fatih Terim ile başlayan ancak çok tartışmalı bir şekilde yolları ayırma kararı alan Burak Elmas yönetimi gerek bu kararın etkisi gerekse de takımın Süper Lig’deki durumu, maddi sıkıntıları gibi pek çok sebepten yapılan divan kurulunda ibra edilmedi.

Tüzük gereği seçim kararı alan Elmas yönetimi seçimin yolunun açılmasına dair ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ifade etmişti. Bununla birlikte Valilik tarafından alınan ihtiyati tedbir kararı sonrasında her şey bir kez daha karman çorman hale geldi.

Zira bu tedbir kararı nedeniyle başkanlık seçimi sekteye uğradı. Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu’nun adaylıklarını açıkladığı seçimin yapılabilmesi adına bu kararın kaldırılması gerekiyor ve bu durumun da iki alternatifi bulunduğu ifade ediliyor.

Ya Burak Elmas istifa edecek ve bu sayede seçime gitme kararı alınacak ya da ihtiyati tedbir kararına karşı bir dava açılarak bu tedbirin kaldırılması talep edilecek. Bununla birlikte tahmin edilen ve en ciddi şekilde konuşulan yolun da ikinci yol olduğu ifade ediliyor.

Belirsizliklerin Camiası

Bu kadar kaotik bir süreç içerisinden geçiyor olmanın ciddi bir biçimde kötü etkilediği Galatasaray’da hemen hemen hiçbir durumun belli olmaması da taraftarı tedirgin ediyor.

Dünya Kupası nedeniyle erken başlayacak olan 2022/2023 sezonuna girilmeden önce başkanın kim olacağı belli değil. Bununla birlikte iki başkan adayının da mevcut teknik direktör Domenec Torrent ile çalışma ihtimali az gözüküyor ve bu nedenle gelecek sezon takımın teknik direktörünün kim olacağı da belli değil.

Sarı Kırmızılı takıma çok ciddi bir sıcak para girişinin yapılması gerekiyor ve bu nedenle takımın yıldız oyuncularını satması bekleniyor. Bununla birlikte Kerem Aktürkoğlu, Marcao ve Victor Nelsson gibi oyuncuların gönderilip gönderilemeyeceği de gönderilirse yerlerinin nasıl doldurulacağı da belli değil.

Fatih Terim ile başlatılan gençleşme operasyonu gelinen bu noktada net bir şekilde görülüyor ki başarısız oldu. Bununla birlikte ciddi bonservis bedelleriyle kadroya katılan ve beklentilerin çok altında kalan Cicaldau, Morutan gibi oyuncular takımdan ayrılacaklar mı bu da belli değil.

Bu kadar belirsizliğin olduğu bir camianın bu duruma nasıl geldiği ise ne yazık ki çok net bir şekilde belli.