GALATASARAY’DA GERİYE DÖNÜŞ

Posted by

Sarı kırmızılı aslan Galatasaray ekibi süper toto süper Lig’de oynadıkları son maçta istedikleri performansı ve istedikleri sonucu alamadıkları için Fatih Terim’in de maç arasından sonra eski sistemine geri dönmeye karar verdi.

Özellikle son iki maçında çift santrafor ile sahaya çıkan Galatasaray ekibi istediği etkiyi sahada ve 90 dakika boyunca gösteremedi için maçlardan galibiyet yerine mağlubiyet aldı. Çift santraforlu sahaya çıkan Galatasaray santraforlarını destekleyecek oyuncularının yoksunluğundan dolayı maçta gol bulmak yerine kalesinde sürekli gol gördü.

GALATASARAY’DA RETRO HAVASI

Fatih terim ve öğrencileri son haftalarda istedikleri sonuçları alamayınca başarılı teknik direktör Fatih terim eskiye dönmenin iyi bir çözüm olacağını düşündü. Süper toto süper Lig’in 31. haftasında Çaykur Rizespor kendi evinde ağırlayan Galatasaray rakibine 4-3’lük Skor ile yenilmişti.

Uzun zamandır sahasında yenilmeyen Galatasaray Çaykur Rizespor karşısında istediği performans ortaya koyamayınca ve aynı hatayı birden fazla kez yapınca da mağlubiyet kaçınılmaz bir son oldu. Galatasaray ekibi Çaykur Rizespor maçından sonra oldukça moralim bozuk olduğu için takım dört gün izne ayrıldım.

Bu dört günlük İzin haricinde aynı zamanda Galatasaray’ın ekibinden milli maçlara giden oyuncular milli maç kadrolarına dahil oldu. Dört günlük iznin ardından Fatih Terim kalan öğrencileri ile süper toto süper Lig’in 32. haftasının çalışmalarına başlayacak.

Milli takımdan gelen oyuncularla da son hazırlıklarını tamamlayacak olan Fatih Terim süper toto süper Lig’in 32. haftasında karşı karşıya geleceği Hatayspor maçını kesin bir galibiyetle kazanmak istiyor. Süper Lig’in 33. haftasını bye olarak geçirecek olan Galatasaray bundan sonraki tüm maçlarını kayıpsız bir şekilde geçirmek istiyor.

Şu an süper toto süper Lig’in birincilik koltuğunda Oturan Beşiktaş 64 puanda yer alıyor. Galatasaray 61 puanla ikinci sırada yer alıyor. Galatasaray’ın hedefi Hatayspor maçıyla beraber şampiyonluk haftasına kadar az mağlubiyetle sahadan ayrılarak rakibi Beşiktaş’a yetişmek ve onu geçerek liderlik koltuğuna oturmak.

Fatih terim özellikle Çaykur Rizespor maçında aynı hatayı iki kere yapılmasından dolayı öğrencilerine oldukça kızgındım. Bu yüzden ilk 11 için farklı bir sistem geliştirecek olan Fatih terim eskiye dönüş yapacak.

GALATASARAY’DA BAZI İSİMLER KULÜBEDE

Sarı kırmızılı Galatasaray’da ilk onbir artık değişecek. Mostafa Mohammed, Onyekuru ve Feghouli Kesin olarak ilk 11’in içinde yer alacak üç isim.

Artık çift santrafor yerine tek santrofor ile sahaya çıkacak olan Galatasaray sen telefonu destekleyecek oyuncularla beraber golleri bulmak istiyor. Eski sisteme öğrencilerinin tekrar hemen adapte olacağını düşünen Fatih terim tüm hazırlıklarını bu eski sistemi dönüş için gerçekleştiriyor.