GALATASARAY’DA BÜTÇE AZALACAK

Posted by

Yıllık 5.000.000 Euro maaşı olan Kolombiyalı golcü Radamel Falcao’nun istenilen performansın yanına bile yaklaşamaması ve sakatlanarak kaçırdığı maç sayısı forma giydiği maç sayısından bir hayli fazla olması sebebi ile yollarını ayıracak olan Süper Lig’in sarı kırmızılı ekibi Galatasaray Nijeryalı ön libero Oghenekaro Peter Etebo, Almanya’nın flaş ekibi Leipzig’den kiralanan Uruguaylı bek Marcelo Josemir Saracchi Pinto, Norveçli bek Martin Linnes ve Sağ bek Şener Özbayraklı’ya da veda edecek.

İndirimli yeni sözleşmelerle takımın şu anda sabit 55.000.000 Euroluk bütçesi 40.000.000’a düşürülecek.

TASARRUF EDİLMİŞTİ

Süper Lig’in sarı kırmızılı ekibi Galatasaray’da başkanlık koltuğunda oturduğu sürede taraftarların beklediği başarıyı takıma yansıtamayan ve defalarca eleştiri yağmuruna tutulan Dursun Özbek’ten futbol takımını 65.000.000 Euro bütçe ile devralarak başkanlık koltuğuna oturan Mustafa Cengiz, yalnızca 3 yıllık bir süre zarfında maliyetten 10.000.000 Euro tasarruf etmeyi başardı.

Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda sarı kırmızılı ekip Galatasaray’da A Takım’a toplam forma giyen futbolculara, teknik heyet personellerine ödenen maaşlara, diğer personel giderlerine ve deplasmanda mücadele edilecek karşılaşmalar için oluşan masraflar kapsamında 55 milyon Euro harcayan sarı kırmızılı ekip Galatasaray, 15 milyon Euro tasarrufa gitmeyi planlıyor. Yeni sezonda A Takım bütçesi 40 milyon Euro’ya çekilecek.

NANDO İNDİRİME HAZIR

5 milyon Euro alan Kolombiyalı golcü Radamel Falcao istenilen performansın yanına bile yaklaşmaması ve sakatlanarak kaçırılmış olduğu maç sayısı forma giydirilmiş olduğu maç sayısından bir fazlaca fazla olması nedeni ile takıma veda edecek ve takımda 10’dan fazla futbolcunun da kontratı sona eriyor.

10 senedir Galatasaray’ın kalesini mükemmel bir biçimde koruya Uruguaylı kaleci Fernando Muslera 1 milyon Euro indirime gidecek. 3.3 milyon Euro kazanan Belhanda’ya yönetimin teklifi 1.5 milyon Euro. 1.75 milyon Euro kazanan Emre Akbaba’ya TL üstünden yeni antak kalma sunulacak.

Fatih Terim’in tutanağı doğrultusunda kiralık oyuncular Etebo ve Saracchi ile devam edilmeyecek, 2.5 milyon Euro kasada kalacak. 1 milyon 400 bin Euro güvence ücret alan Linnes ve 7 milyon TL ödenen Şener Özbayraklı da yeni sezonda yok.