Galatasaray’da 2. Hafta Herkes Buruk Kaldı

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 2. Haftasını sarı kırmızılı Galatasaray ekibi buruk kapattı. 45 bin taraftar, tüm oyuncular, teknik direktör ve ekibi ve tüm yönetim ikinci haftayı mağlubiyetle kapatmanın üzüntüsünü yaşıyor.

13 Ağustos Cumartesi akşamı saat 21.45’te kendi evinde Giresunspor’u konuk etti Galatasaray. Sezonun ilk ev maçı olduğu için taraftardan çok yoğun bir ilgi ve destek vardı. Gelen herkes bu ilk ev maçında takımını en iyi şekilde görmek ve gol hatta gollerin sesini duymak istiyordu.

Maçta tek bir gol sesi oldu o da 600 kişi olarak deplasman tribününde takımını desteklemeye gelen Giresunspor taraftarını mutlu etti. 77. Dakikada gelen gol 600 kişilik bir taraftarı çok mutlu etse de 45 bin kişilik taraftar hayal kırıklığı yaşadı. Golü 77. Dakikada Borja Sainz attı.

Abdülkerim Bardakçı’nın çok büyük bir hatası Galatasaray’a 3 puana mal oldu.

Galatasaray 2. Haftadan 3 Puanı Kaybetti

Sarı kırmızılı Galatasaray takımı ilk haftayı deplasmanda Fraport TAV Antalyaspor takımının evinde oynadığı maçla açtı. Maçta 3 puanı 90. Dakikada Gomis ile bulan Galatasaray son dakika 3 puanın kazananı olmuştu.

Geçen haftada da çok iyi bir oyun sergileyemeyen Galatasaray bu hafta kendi evinde, kendi sahasında ve 45 bin taraftarının önünde çok daha iyi oynaması gerekirken maçtan mağlubiyetle ayrıldı.

Hırslı ve istekli bir Galatasaray sahada yoktu. Onun yerine ilk 15 dakika sadece baskı kuran ve sonrasında da sadece top çeviren bir Galatasaray vardı. Orta saha oyuncu eksikliği ve sorunu Galatasaray’ın ilerleyen haftalarda da çok başını ağrıtacak gibi duruyor.

Bir sürü yeni transfer yapmış olsa da maçta bir şeyler Galatasaray için iyi gitmiyor ve bir takım oyunu asla çıkmıyor. Her hafta üzerlerine koymaları gerekirken geçen sezondan bir adım ileriye gidememiş bir Galatasaray vardı 2 haftadır sahada.

Kerem Aktürkoğlu başarılı eve golcü ama aynı zamanda da bireysel oynama anlayışını asla bırakmayan bir oyuncu. Dün akşam da bireyselliği nedeniyle belki de beraberlik sonucunu Galatasaray alamadı.

Yeni transfer ve beklentilerin çok olduğu Seferovic ise çok yavaş kaldı maçta. İstenilen performanstan çok uzakta olan Seferovic’in gelecek hafta performansları nasıl olacak bilemiyoruz. Bu sezon geçen sezonu unutturacak bir performans sergilemek için yola çıkan Galatasaray ilk 2 hafta özelinde hala geçen sezonda kalmış gibi duruyor.