Galatasaray TFF’ye Lale Orta Başvurusu Yaptı

Posted by

Sarı kırmızılı takım Galatasaray, dönemin Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Lale Orta’nın 3 Şubat’ta VAR odasına girdiği görüntüleri Türkiye Futbol Federasyonu’ndan talep edeceği iddia edildi.

GALATASARAY VAR ODASI KAMERA KAYITLARINI İNCELENSİN İSTİYOR

Galatasaray Sportif A.Ş Başkan Vekili Erden Timur’un eski MHK Başkanı Lale Orta hakkında yaptığı açıklamaların yankıları devam ediyor.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray, Futbol Federasyonu’nun kapısını çalacak. Timur’un söylediği tarih olan 3 Şubat sabahı, dönemin MHK Başkanı Lale Orta‘nın VAR odasına girerek cep telefonuna görüntüleri çektiği anın kamera kayıtlarını isteyecek.

Daha sonra Galatasaray Kulübü, TFF’ye başvurup cep telefonu kayıtlarıyla ilgili gerekenin yapılmasını isteyecek. Cimbom’un iddiasında üzerinde durduğu konu Orta’nın bütün VAR hakemlerine “Ben o görüntüleri Ali Koç’a yolladım ve onu Mert Hakan Yandaş‘ın golünün elle atıldığına ikna ettim” demesi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Erden Timur’un iddialarıyla ilgili olarak yalan ve iftira açıklamasını yapmıştı. 10 gündür Amerika’da olan ve önceki gün Türkiye’ye dönen Başkan Koç durumu kurmaylarıyla değerlendirirken sürecin takipçisi olacakları belirtildi.

Sarı lacivertli kulübün özellikle savunduğu şey; “Görüntüler oradan çıkmış olabilir. Bu Lale Orta ile ilgili bir durum. Bize asla böyle bir şey gelmedi.”

FENERBAHÇE’DEN CEVAP GECİKMEDİ GEREKEN YAPILSIN

Galatasaray Başkanvekili Erden Timur, salı günü çıktığı Canlı yayında Fenerbahçe ve Başkan Ali Koç ile ilgili açıklamalar yaptı ve birtakım iddialarda bulundu.

Sarı lacivertliler, Timur’un açıklamaları sonrası Türkiye Futbol Federasyonuna başvuruda bulunduklarını duyurmuşlardı.

Fenerbahçe tarafından yapılan açıklamada, “Kulübümüz, geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalına konuk olarak katılan Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur’un ülkemizin futbol paydaşlarının başında gelen Federasyonunuzun kurulları ile Kulübümüz hakkında bir kısım mesnetsiz iddialarda bulunmasından dolayı Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderdiği yazıda söz konusu iddialar ile ilgili soruşturma açılmasını talep etmiştir” denildi.

Merkez Hakem Kurulu’nun eski Başkanı Sayın Lale Orta’nın Kulüp Başkanımız Sayın Ali Y. Koç’a bir kısım görüntü ve bilgileri hukuka aykırı biçimde servis edilmesi olayları gerçeği yansıtmadığını söyleyen sarı lacivertli takım Fenerbahçe Federasyona gerekenin yapılmasını istediler.

Federasyonun söz konusu iddiaları etraflıca incelemesi ve bunlar hakkında soruşturma başlatması gerektiğini düşünen sarı lacivertli takım kulübü bir an önce yönetimin gerekli adımları atması isteniyor.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray Başkanvekili Erden Timur yaptığı açıklamalar da VAR görüntülerinin Fenerbahçe kulüp başkanı Ali Koç gönderilmesi haberleri sonrasında bunları yalanlayan Ali Koç doğru söyleme olasılığı yüksek.

Bir başka ihtimal ise bu görüntüleri Lale Orta kendisi alarak Fenerbahçe kulübü başkanı Ali Koç direk olarak ulaştırmış olmasa da Ali Koç yakınına ikinci bir kişiye göndererek görüntüler gene Ali Koç eline ulaştırılmış olma ihtimali de yüksek bir ihtimal olarak akıllar da soru işareti bırakıyor.