Galatasaray Sivasspor Karşısında3 Puan ve Kaptan Muslera’yı Kaybetti

Posted by

Süper ligin 16. Haftasında ülkemizde en zor deplasmanlardan bir tanesi olarak gösterilen Sivasspor deplasmanına çıkan Galatasaray sivasspor karşısında maçın büyük bir bölümünü baskılı oynasa da ev sahibi ekip savunmada oldukça kompakt ve konsantre kalmayı başararak Galatasaray’a pek fazla pozisyon ve fırsat vermedi.

Maçın önemli bir bölümü dengede giderken Sarı kırmızılı ekip bazı yakaladığı fırsatlarda ise ya son pas tercihlerinde ya da vuruş tercihlerinde yaptığı hatalar ile skor üretmekte zorlandı. Ev sahibi Sivasspor ise savunmada rakibine boşluklar vermemeye özen gösterirken konsantrasyonları maçtan 1 dakika bile kopmazken rakibine pek fırsat vermedi ve bazı dönen toplar, 2. Toplar ya da yapılan pas hataları sonucunda çalınan toplar ile kontra ataklar ile Galatasaray kalesinde etkili olmaya çalıştı.

Maçın 83. Dakikasında ise Samba Camara’nın topu uzaklaştırmak için yapmış olduğu vuruş sonrasında topa hareketlenen Luyindama ve Yatabere’nin yanı sıra kaleci muslera’da hareketlenmişti. İki takım arkadaşı arasında iletişimsizlik yaşanınca hem luyindama hem de kaleci Muslera topa hamle yaptı.

İki oyuncuda kafa vuruşu ile topu uzaklaştırmak isteyince aralarında iletişimde sağlanmayınca havada çarpıştılar bu çarpışmanın ardından kaleci Muslera yerde kalırken Yatabare topu Fajr’a aktardı o da boş kaleye gol vuruşunu yaptı. Bu sırada Muslera’da yerden kalkamadı ve sağlık görevlileri sahaya davet edildi.

Galatasaray’ın Tarihinde Önemli Yeri Olan Fernando Muslera’nın Durumu

Sahaya içindeki ilk müdahalenin ardından sedye ile sahayı terk eden tecrübeli file bekçisinin Sonraki gün hastanede yapılan tetkiklerin ardından sol diz iç yan başlarında ileri derecede yırtık tespit edildiği açıklanırken aynı zamanda ön çapraz bağlarında ise esneme meydana geldiği ifade edildi.

Tecrübeli file bekçisinin 4 ila 8 hafta arasında sahalardan uzak kalması beklenirken yaşının da ilerlemiş olması sakatlıktan dönüşünü uzatabileceği konuşuluyor.

Uruguaylı file bekçisi yerine kaleci alınıp alınmayacağı ya da UEFA Avrupa liginde oynanacak maça kadar form tutup tutmayacağı soru işareti oluştururken eğer sağlık durumu devre arası transfer dönemine kadar ilerleme göstermez ve UEFA Avrupa Liginde sahaya çıkma durumu netleşmezse Galatasaray’ın uzun yıllardır formasını terletmiş olan Muslera yerine transfer yapılması gündeme gelecek ve devre arası transfer dönemi için yapılmış olan tüm planlar suya düşecek bunun yanı sıra 3. Olumsuz durum ise UEFA Avrupa Liginde son 16 turu için 3 oyuncu eklenmesine izin verilirken bu 3 isimden 1 tanesi yapılabilecek kaleci transferine kullanılacak ve Galatasaray’ın elini Güçleştirecek.

Galatasaray’da Kaleci Durumu Ne Olacak?

Galatasaray’ın önünde birkaç plan olduğu aktarılan bilgiler arasında yer alıyordu bunlardan ilki GZT Giresunspor ile anlaşarak kiralık olarak gönderilen Okan Koçuk’un takıma geri döndürülmesi. 2. Olarak sezon başında Fransa yolunu tutan Doğan Alemdar’ın takımında şans bulamaması ve kiralık satın alma opsiyonu ile takıma katılması.

3. Olarak Batuhan Şen’in tıpkı Okan Koçuk gibi tekrar çağırılması ve son olarak İrfan Can Eğribayat’ın kadroya katılması.

Tüm bu durumları göz önünde bulunduran Galatasaraylı yetkililer en az maliyet ve zorluk ile çözülebilecek aynı zamanda uzun vadede yarar sağlayabilecek hamlede karar kılmaya çalışıyor.